גופנפש – הקשר בין הגוף והאופי למען הבריאות השלמה

מאת קן דיכטוואלד. הוצאת אלפא/זמורה ביתן

ספר קלאסי שיצא לראשונה בשנת 1977. העותקים שניתן למצוא כיום בחנויות הם של מהדורות מעודכנות. קן דיכטוואלד הוא פסיכולוג שנחשב לאחת הדמויות המובילות בתחום הרפואה ההוליסטית. הוא הקים ומנהל את “האגודה לחקר הזיקנה האנושית” ומעביר הרצאות וקורסים בנושאי הבריאות האנושית.

דיכטוואלד חקר לעומק לאורך שנים את הקשר בין הגוף  והמוח אך עבודתו הולכת עמוק יותר ומתמקדת גם בקשר בין הגוף, הנפש והרוח. הספר מבוסס על ידע של המחבר עצמו ותוצאות עבודתו האינטואיטיבית לאורך שנים בשילוב עם תובנות שהגיעו מתורות הרפואה של המזרח וכן מידע שהגיע מחלוצים פורצי דרך כמו: וילהלם רייך – פסיכיאטר גרמני שחי במאה ה-19 והביא לעולם תיאוריות מהפכניות לגבי מבנה הנפש, משה פלדנקרייז – ממציא שיטת ה”פלדנקרייז” לאיזון הגופנפש דרך תנועה מודעת ופריץ פרלס – מייסד תורת הגשטאלט, היא הפסיכולוגיה המודרנית.

בספר משתף אותנו דיכטוואלד בתיאורים מחייו האישיים וכן לוקח את הקורא במסע להרחבת המודעות-העצמית והגופנית והשילוב ביניהן. ניתן למצוא בו בין היתר טכניקות לאיזון, ריפוי בכל הרמות, הגברת האנרגיה ושחרור רגשות תקועים כמו גם הבנה עמוקה יותר של המבנה הפיזי, המיני והרגשי של האדם.