גולדן-הילר קוורץ Golden-healer Quartz

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: אבן קוורץ שקופה עם תכלילים זהובים בתוכה או על פניה, שנוצרים מחלקיקי ברזל קטנים. נהוג להתבלבל בינה לבין סיטרין, אך בהתבוננות מעמיקה יותר ניתן לראות הבדלים: בגולדן הילר יש מקטעים של הצבע הזהוב שעומדים בזכות עצמם, יתרת האבן שקופה לחלוטין, וקיימת הפרדה די ברורה בין הצהוב לשקוף-לבן באבן, מה שלרוב לא קורה בסיטרין.

מידע גימולוגי:  ממשפחת הקוורץ. ההרכב הכימי: SiO2, תרכובת של סיליקה וחמצן, התכלילים הצהובים נובעים מחלקיקי ברזל שהתגבשו על פני האבן ובתוכה.  מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה. הקשיות הממוצעת  7. המשקל הסגולי הממוצע 2.7 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי: תכלילי הברזל הזהובים כמו כלואים בתוך האבן, להבדיל מהצורה בה זה קורה בסיטרין, שם חלקיקי הברזל הם חלק הרמוני מההתגבשות. הגולדן-הילר הינה אבן אינטגרטיבית: מצד אחד מייצגת את הזהוב של האור העליון, מעודדת חיבור להדרכה הגבוהה וחיבור למימדים עליונים, אך היא גם מחברת לנושאים ארציים של כאן ועכשו: מיקוד, חיזוק החשיבה, והפעלת הרצון ליציאת מציאות נכונה יותר, בעיקר בנושאים חברתיים. מחזקת אנרגיית הילינג בכל הרמות והמישורים: פיזי, רגשי, מחשבתי ורוחני. עושה איזון נהדר בין הצד הגברי והנשי של המערכת האנושית (יין ויאנג). היא עדינה יחסית, אך ניתן לחולל בעזרתה שינוי עמוק ויסודי.

היבט רוחני: יש המקשרים את האנרגיה שלה ליבשת האגדית למוריה. השימוש בה מחזק יכולות תקשור וקבלת מידע רלוונטי להתפתחות, מצוינת לעוסקים בהוראה/הכוונה לאחרים. עוזרת לרפא פצעים מהחיים הנוכחיים, ולפעמים, בתהליכי שחזור גלגולים, גם מחיים קודמים, במידה וזה רלוונטי.

היבט מנטלי-חשיבתי: עוזרת לקבל פרספקטיבה רחבה, מחזקת את כוח הרצון וטוב להשתמש בה כשרוצים להפטר מהרגלים מזיקים והתמכרויות שונות. שימוש בה מבסס ומחזק שפע לסוגיו, התנהלות פיננסית ובמיוחד שפע חומרי, אך היא מעודדת הצלחה בכל נושא, ועוזרת גם להכיל את ההצלחה עם כל המשתמע ממנה. בדומה לסיטרין היא עוזרת לברור את העיקר מהתפל ונותנת חיזוק משמעותי לביטחון וההערכה העצמיים. עוזרת להפיג באופן משמעותי ביקורת עצמית מיותרת. מחזקת את הצורך והיכולת לשחרר את העבר במקומות בו הוא מיותר, להרפות מנושאים לא רלוונטיים שאינם משרתים יותר ולפנות מקום לתכנים חדשים מרחיבים ומשפרי-מציאות.

היבט נפשי-רגשי: עוזרת לחזק את האמון העצמי ולהרגיש חזקים ובטוחים גם כשחווים אכזבות וציפיות שלא מומשו. מחזקת את האומץ לצאת מאיזורי הנוחות כדי להשיג משהו שונה ונכון יותר בחיים.

היבט פיזי: אחיזה בה עושה כיוונון ואיזון כלליים לגוף הפיזי, האנרגיה שלה יכולה להתחבר כמעט לכל אבן ותהליך קריסטלי שמכוונים לאיזון הגוף הפיזי. אבן מצננת שטובה במיוחד להנחה על כוויות.