ברזיליאנייט Brazilianite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: הצבע הוא צהוב עמוק, לרוב עם גוון ירקרק. לעיתים שקופה/חסרת צבע לחלוטין. מופיעה בפריזמות מאורכות, בתצורה של משולש. דומה במראה ובצבע לאבן ה”קריסובריל” ולעיתים מתבלבלים ביניהן. נמצאה לראשונה במכרה בברזיל, ומכאן שמה. בהמשך נמצאו מרבצים קטנים שלה גם באיזורים מסוימים בארצות הברית. היא נדירה, אך אינה מאד יקרה, בעיקר בהשוואה לקריסובריל הדומה לה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: NaAl3(PO4)2(OH)4 הכוללת נתרן, אלומיניום, זרחן, חמצן ומימן. מבנה ההתגבשות הפנימי מונוקליני. הקשיות ממוצעת: 5.5 בסולם של 1-10 והמשקל הסגולי 2.98 יש לה קשיחות נמוכה והיא נשברת בקלות, כך שלא פשוט ללטש אותה לתכשיטים.

שימוש אנרגטי: מחברת בין המרכז שלנו, איזור טבור-סולר, הקשור לכוח הרצון, עם הרמות הגבוהות של המציאות, משפיעה בצורה חזקה ומהירה על היצירתיות לסוגיה: אמנות, יצירת שפע והגשמת כל דבר בעל חשיבות. יכולים להיעזר בה סופרים, ציירים, תכשיטנים ואמנים למיניהם.

שימוש חשיבתי: יש לה השפעה יוצאת דופן על המחשבה והניתוח הלוגי, אצל אנשים שיש להם פוטנציאל להגיע לגדולות היא עשויה לחזק את המיינד כמו גם את כוח הרצון באופן שמאפשר להרחיב את ההישגים ולהגשים מציאות רצויה. יש לה השפעה ישירה ומחזקת במיוחד על כוח הרצון ועל היכולת להשפיע על הסביבה. כשעובדים איתה בצורה ממוקדת לעיתים נוצרת עוצמה רבה, ורצוי לשים לב לכך.

שימוש רגשי: מקילה על דאגנות וספקנות, ומחברת את המשתמש בה להבנה שנפש האדם טובה מיסודה, מה שמאפשר להתחבר בצורה קלה יותר לאופטימיות, שמחה ותקווה.

היבט רוחני: מחברת באמצעות תקשור למידע על היבשת המסתורית “אטלנטיס”, סיפור מעורר השראה המדבר חיבור לאנרגיות גבוהות, יצירת יכולות יוצאות דופן ובשלב כלשהו שימוש לא נכון בהן, עד מצב של הרס מוחלט. הרבה ממי שנמשכים לאנרגיה שלה  ומחפשים אותה הם כאלה שהיו להם גלגולי חיים ביבשת זו. בשימוש נכון באבן, היא עשויה לעזור להתחבר לאותן יכולות מופלאות של הגשמת דברים פנטסטיים במציאות, כמו גם  לנקות מטעני עבר, תוצאה של התנסויות באטלנטיס.

היבט פיזי: מחזקת ומאזנת את תפקודי הכליות, הכבד והטחול, מחזקת ומעודדת תהליכים של ניקוי רעלים מהגוף.