ברוסייט Brucite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: מופיעה בצבעים: לבן, אפרפר ירקרק, תכלכל, צהוב דבש, אדמדם וחום. היא לא מוכרת יחסית, אבל יש לה אוהדים בקרב האספנים. התגלתה לראשונה בניו-ג’רסי, ארה”ב במאה ה-19 ונקראת על שם ארצ’יבלד ברוס, פיסיקאי ומינרולוג, שתיאר אותה לראשונה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: Mg(OH)2 – מגנזיום, חמצן ומימן. הקשיות 2.5-3 בסולם של 1-10 המשקל הסגולי הממוצע 2.4 גרם לסמ”ק, המבנה הקריסטלי טריגונלי, משולש. מרבצים שלה קיימים במזרח הרחוק: תאילנד ופקיסטן, בדרום-אפריקה, ובאמריקה הצפונית וכן באירופה (ספרד, צ’כיה וטורקיה).

שימוש אנרגטי: ההדהוד שלה משמעותי מאד לאלה שרוצים לקבוע לעצמם יעדים להגיע אליהם, עוזרת למשתמש בה להרגיש בתוכו אם היעד שהוא מייעד לעצמו אכן בר-ביצוע, ואפשר וכדאי לחתור אליו. מצוינת לחיזוק עבודה מתוכננת בקבוצה ליצירה מודעת של מציאות חדשה ונכונה יותר ולכל עבודה קבוצתית באשר היא.

היבט רוחני: האנרגיה שלה תורמת לחיבור בין אנשים שיש להם קשר נשמתי. תעזור להם לזהות זה את זה. תגרום לכך שהם יימשכו זה לזה וירגישו נוח יחד. בגרסתה הכחולה משפרת תקשור ותקשורת ומחזקת יכולות ניבוי.

היבט חשיבתי: בעיקר בגרסה הצהובה שלה. אפשר להשתמש בה ככלי להתמקדות וקבלת החלטות משמעותיות. עבודה מכוונת בעזרתה עוזרת להתבונן בצורה אמיתית ומשמעותית על המקום הנוכחי בחיים, אם הוא נכון. מעודדת לדבר אמת בכל מצב ומזכירה שזוהי תמיד הבחירה הנכונה ביותר. עוזרת להרגיע את הרוחות כשנוצרים ויכוחים וטובה באופן כללי לסוגיות בהן נדרש משא ומתן.

היבט רגשי: אבן מרגיעה ומנחמת. מחזקת ומרוממת רגשית. אפשר להשתמש בה באחיזה,  בהנחה או בהתבוננות בה, מעניקה איזון עדין ורישות לתחושות, מן הרגשה של סדר פנימי, שהכל מונח במקום.

שימוש פיזי: באופן כללי טובה לחיזוק ואיזון מערכת השרירים והגוף הפיזי.  מעודדת איחוי מהיר יותר של עצמות שבורות. מרגיעה כאבי ראש, כולל מיגרנות. מאזנת את חום הגוף בין אם הוא חם או קר מדי.