ברונזייט Bronzite

תיאור ומראה: כבדה ואטומה, צבעיה כהים, לרוב חום שוקולדי עם נצנוצים של זהב, נקראת כך על שם צבע הברונזה שלה. נאמר עליה שברומא העתיקה השתמשו באבקה טחונה שלה לעשות שיקוי להגנה. בגרסתה החומה נקראת גם ‘אנסטטייט’.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית היא: Mg2Si2O6  עשויה ממגנזיום, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות אורטהורומבי. המשקל הסגולי הממוצע 3.2 גרם לסמ”ק, והקשיות הממוצעת 5.5. בסולם של 1-10. נפוצה למדי, במקור מגיעה מארצות הברית, דרום אפריקה והודו, וגם מארצות אירופה אירופה: אוסטריה, אנגליה ונורבגיה. נמצאת גם בדרום אמריקה בלברדור ובאי וגרינלנד

שימוש אנרגטי: מעודדת קרקוע והגנה. עוזרת לקחת אחריות מלאה ואמיתית על כל פעולה ועל החיים בכלל. מחזקת בכל הרמות: פיזית, רגשית מחשבתית ורוחנית. ומפיצה תחושה של חמימות ואהדה, מחזקת הרמוניה עם היקום ובטחון עצמי. מחזקת במצבי חולשה או חוסר-אונים מול מצבים מאתגרים בחיים. אבן הגנה משמעותית וחזקה ביותר, שדוחה ושולחת חזרה כל אנרגיה צפופה או שלילית שנשלחת אל המשתמש בה.

היבט רוחני: מעודדת לוותר על אנרגיות תקועות כמו שבועות ונדרים שהמשתמש אינו יכול להפטר מהם או אינו מודע להם, או קללות שקולל על ידי אנשים חיצוניים שדבקו ונמצאים בתוך ההילה שלו. מומלץ ללכת איתה לאנשים שחשים שדבקה בהם ‘עין הרע’ או מרגישים שחשופים למצב כזה. עוזרת לבחור את הדרך הנכונה בחיים הארציים.

היבט חשיבתי: מחזקת את היכולת לקבל מצבים ולהתמודד עמם. מחזקת החלטיות ומצוינת לאנשים הססנים. נותנת עידוד לקחת יוזמה ואומץ לקדם דברים. טוב לאחוז אותה או להשתמש בה כשרוצים לעשות תוכניות לעתיד, בעיקר כאלה שכרוכות בשינויים משמעותיים. מחזקת את הנוכחות הפיזית והבטחון העצמי ומצוינת כשיש פחד-קהל, מומלצת לאנשים שמדברים מול קהלים גדולים.

היבט רגשי: עוזרת לקבל בהבנה ואהבה כל אדם וכל מצב מבלי לשפוט מראש, כולל אנשים שנוכחותם קשה ומרגיזה, עוזרת להאמין שבמקור כולם באים ממקום טוב ובעלי כוונות טובות. נותנת אומץ לפעול בצורה אמיתית ואותנטית וללכת בנתיבים שיובילו לתובנות אמיתיות ולהתפתחות עמוקה.

שימוש פיזי: מחזקת את הגוף הפיזי ומאזנת את השרירים. כשמניחים אותה על שריר תפוס שולחת לתוכו רוגע שמרכך. מרעננת את ה’מוליכות’ של הגוף ומחזקת את יכולתו לספוג מלחים, ויטמינים ומינרלים.