בלדסטון/ אבן-דם (בלאדסטון)/הליוטרופ Bloodstone Heliotroe

מראה: צבעה ירוק כהה משולב באדום, המופיע בנקודות אדומות קטנות או כתמים גדולים יחסית, לעיתים יופיעו עליה גם כתמים כתומים וזהובים. מקור שמה נובע מהכתמים האדומים המזכירים דם. באירופה מכנים אותה גם “הליוטרופ”, מילה ביוונית שפירושה: “מסובב השמש” (ההקשר לא ברור). בימי הביניים נפוץ סיפור שהכתמים האדומים עליה מייצגים את דמו של ישו ויוחסו לה בשל כך כוחות מיוחדים. רבים משתמשים בה כקמע ומאמינים כי היא מביאה מזל.

מידע גימולוגי: ממשפחת הקוורץ, ההרכב הכימי: SiO2 סיליקה וחמצן. התגבשות פנימית הקסהגונלית-משושה שאינה מתבטאת חיצונית. הקשיות הממוצעת בדרגה 7. מקורה בעיקר מהמזרח הרחוק, הודו וסין, וכן  מארה”ב, ברזיל ואוסטרליה. הירוק שבה נובע מחלקיקי כלוריד, והאדום כתוצאה מחלקיקי ברזל שהתחמצן.

שימוש אנרגטי: מתאימה למצבי עודף וחוסר אנרגטיים כאחד. ניתן להיעזר בה בעת תהליך איזון פיזי ורגשי כדי לאפשר לגוף הפיזי להכיל כמויות גדולות של אנרגיית-אור. מעודדת חיות וחיוניות, מגבירה את האהבה הטבעית לחיים ואת המוטיבציה לעשייה חיובית. תורמת ליצירתיות: מגבירה את היכולת היצירתית באדם ומעודדת אותו לעשות שימוש בכישוריו כדי לעזור גם לאחרים.

היבט רגשי ורוחני: מאזנת את הגופים האנרגטיים ואת זרימת האנרגיה בכל המערכת. מאפשרת איזון מקסימלי בתקופה של שינויים משמעותיים בחיים. טובה לעוסקים במקצועות הריפוי השונים, וטוב לשים גוש ממנה על המדף בחדרי טיפולים. מרגיעה רגשות קשים הנובעים משינויים בחיים.

היבט מנטלי: יכולה לתת “עזרה ראשונה” במצבי מתח וחרדה. מצלילה את המחשבה ובכך מחזקת את הריכוז ומאפשרת רוגע פנימי וסבלנות. טוב לשאתה או לעשות איתה מדיטציה כשצריך לקבל החלטות חשובות או בתקופות מתח ולחץ.

היבט פיזי: מנקה את הדם ומחזקת את האיברים המטהרים אותו: כליות, כבד וטחול. מאזנת אנרגטית את שלפוחית השתן והמעיים. ניתן להניחה מעל איברים אלה אם יש בהם גודש או חסימה. טובה למחלת הסרטן, בעיקר לחולים בסרטן הדם (לוקמיה), מאזנת את זרימת הדם (לא במקום תרופות או כל טיפול אחר). מצוינת לטחורים.  לנשים טוב לשאתה  בגיל המעבר, תקופה המתאפיינת בחוסר איזון הורמונלי משמעותי.

קישור למחיצה הכללית של משפחת הקוורץ