בוג’אי בוזי-סטון Boji Stone

תיאור כללי ומראה: אבן עגולה, כבדה ואטומה בצבעי אפור, חום ובז’ המתהווה פעמים רבות בזוגות: זכר ונקבה. הן נחשבות נדירות מאחר ועד היום נמצאו רק במקום אחד במדינת קולוראדו, ארה”ב. הן “עולות” כלפי מעלה מעומק האדמה כשיורדים גשמים ואז קל יחסית למצוא אותן. לעיתים מתלווה לקנייה שלהן תעודת אותנטיות. נקראת על שם ציפור שהיתה שייכת לאישה שגילתה את האבנים האלה לראשונה בארה”ב. גיאולוגים טוענים ששגילן של חלק מהאבנים כגילו של כדור הארץ. הן קטנות לרוב, קוטרן סנטימטרים בודדים. הגדולות יותר עשויות להגיע לגודל של אגרוף.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית היא: CaPdFeS שילוב של: קלציום, ברזל, גופרית ופלדיום, שהיא יסוד מתכתי רך ולבן המזכיר פלטינה. הפלדיום אינה נפוצה ומשמשת בין היתר לסגסוגות של תכשיטים, לרפואת שיניים ואווירונאוטיקה, היא זו הנותנת את הצבע לזהב הלבן. מבנה ההתגבשות הפנימי של הבוגא’י הוא קובי. היא  מכילה בתוכה פיריט, מה שנותן את הברק המוזהב והצורה המעוגלת. בגלל הגופרית שבה אסור לשתות תמצית שלה. הקשיות היא 5 בסולם של 1-10.

שימוש אנרגטי: מתהווה ונמכרת לרוב בזוגות: זכר ונקבה. הזכר הוא האבן המחוספסת יותר והנקבה חלקה יחסית. יש גם אבני בוג’אי שמכונות “אנדרוגינוס” מאחר ואין להן אפיון מיני כלשהו. הן לרוב עגולות, אך לעיתים, בעיקר האנדרוגינוס, עשויות להיות מחוספסות או מחודדות. זוהי אחת מאבני הקרקוע החזקות ביותר שיש, כמו-כן היא מצוינת להגנה אנרגטית. אבני הבוג’אי  אפקטיביות במיוחד כשמשתמשים בהן כזוג, כשמחזיקים אותן אחת בכל יד ניתן בקלות יחסית להרגיש את הקשר ביניהן שעשוי להתבטא במשיכה/דחייה. אחיזתן אחת בכל יד מאזנת את השדה האנרגטי של המשתמש ומעודדת הרמוניה בין הגוף הפיזי וההילה. הן מאזנות את אנרגיית היין-יאנג במערכת האנושית ומעודדות איזון כללי של הצ’קרות כולן. אבני האנדרוגינוס מכילות אנרגיה גברית ונשית כאחד ומשתמשים בהן פרטנית.

היבט רוחני: מחברת את האדם לקרקע, ולהווה לאחר פעילות רוחנית חזקה הכוללת חוויות חוץ גופיות, או כל תהליך רוחני חזק אחר.

שימוש מנטלי: שימוש בה לאורך זמן ממש משפר פיזית את הזרימה האנרגטית במוח. זה עוזר בין היתר לא רק להבהרת המחשבות, אלא גם לשיפור הזיכרון באופן משמעותי.

היבט פיזי: מעודדת איחוי וחידוש של רקמות. עשויה להקל על כאבים כלליים בידיים וברגליים וכן טוב לאחוז אותה כשיש סחרחורות, תורמת ליציבות. מצוינת להקלה על כאבים פיזיים שונים כשמצמידים אותה לאיבר הכואב.