באדסטון Buddstone

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: אבן חלקה ונעימה למגע, מזכירה במראה שלה אבני קוורץ ירוקות. הצבע תמיד ירוק, לעיתים עם גוון צהבהב, לעיתים עם גוון חום או שחור. לעיתים עם כתמים או פסים, מכנים אותה לעיתים “ג’ייד מדרום-אפריקה”, המקום היחיד בו הבאדסטון נמצאה אי פעם.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית:(Mg Fe)3Si2O5(OH)4  כוללת את היסודות: מגנזיום, ברזל, סיליקה, חמצן ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי טריקליני (אחד המבנים הפחות סימטריים), הקשיות נעה בין 2.5 ל-4 בסולם של 1-10 ובהיבט הזה היא מעט מטעה, מזכירה במרקם את אבני הקוורץ החלקות והעמידות יחסית שיש להן קשיות בדרגה 7, אך היא הרבה יותר רכה ונוטה להשרט. היא נמצאה עד היום אך ורק בדרום אפריקה, ולכן נחשבת נדירה, אך אינה יקרה.

שימוש אנרגטי כללי: מעניקה ‘החלקה’ ו’ריכוך’ לחושים ולמערכת העצבים ומאזנת את בלוטות ההורמונים השונות. מחזקת את יכולת ההשרדות הנפשית הפנימית בתקופות קשות. מתגברת באופן מעשי את כמות החמצן בדם, מה שגורם אצל המשתמש בה לתחושה של התעוררות, התחדשות ואנרגטיות. מחזקת את ההתמדה והנחישות בדרך להשגת יעדים. אבן של שלום: מחזקת את ההבנה בחשיבותה של ההתנהלות שוחרת השלום, פנימי וחיצוני.

היבט רוחני: עוזרת לאדם להתחבר למהות הראשונית שלו ומשם לייעודו הרוחני, לשם כך רצוי לצרף אותה לאבני מדיטציה בצבעי הצ’קרות העליונות. עוזרת להבין חלומות ולפתור אותם, וכן מעודדת שחרור רגשות מודחקים באמצעות חלימה. לצורך הזה כדאי לישון איתה כשהיא אחוזה בכף היד או מונחת מתחת לכרית. נותנת חיזוק לאינטואיציה.

היבט רגשי-נפשי: מחזקת סבלנות, עמידות וסיבולת, בעיקר לאנשים שמטפלים בילדים או זקנים. מעניקה נוחם ורוך אמהיים, מרגיעה את מערכת העצבים המרכזית. עוזרת לאדם להרגיש טוב עם עצמו באופן כללי.

שימוש פיזי: מרגיעה כאבי ראש, ולעיתים אף מיגרנות. אפשר לתת אותה כאבן תומכת לאנשים במצבי דימנציה ואלצהיימר, תעזור לאנשים במצבים כאלה להיות רגועים יותר. מנקה את הדם מרעלים שונים ומעודדת איזון רמת הסוכר בדם. מאזנת סחרחורות ופחד גבהים.