ארגונייט Aragonite

 

מראה: מוכרת בעיקר בחום-בהיר אדמדם אך קיימת גם בכחול, לבן, צהוב וירוק. מתגבשת בגושים או סטלקטיטים (מבנים מאורכים דמויי נטיף), ומרבה להופיע במושבות בצורת כדור השולח מוטות מאורכים הפונים לכל הכיוונים. תצורות אלה נקראות: “מושבות כוכב”. מקורה מאירופה (ספרד, אנגליה, אוסטריה וצ’כוסלובקיה), דרום-אמריקה (בוליביה, פרו ומכסיקו), המזרח הרחוק, בעיקר סין (הארגונייט התכולה) וכן ממרוקו וארה”ב. שמה נגזר משמו של איזור “מולינה-דה-ארגון” בספרד, שם התגלתה לראשונה. באופן מעניין שמה נוגע בתכונתה העיקרית: יכולת הארגון, בעברית וגם בלועזית.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי זהה לזה של הקלציט: CaCo3 תרכובת של קלציום (סידן), פחמן וחמצן, אך  הקשיות מעט גבוהה יותר ועומדת על 3.5-4.  מבנה ההתגבשות הפנימי אורתהורומבי והמשקל הסגולי הממוצע 2.93 גרם לסמ”ק. היא שקופה עד חצי-שקופה. הארגונייט והקלציט מתגבשות לעיתים יחד ויוצרות אבן שנקראת אוניקס-מרבל הנראית כמו שיש.

שימוש אנרגטי: בכל צבעיה מאפשרת להיות יותר ענייניים ומעשיים ונפלאה למדיטציה. מאזנת כל אחת מהצ’קרות בהנחה עליה. מצוינת למנחי-קבוצות ואנשים שמדברים מול קהל, בכך שעוזרת להתמקד ולמקד את תשומת לב הנוכחים. עוזרת להיות מודעים לחוסר איזון אנרגטי של המשתמש או של הזולת (יכולת שמתעצמת אם גם האדם השני אוחז בארגונייט). מתאימה למטפלים בריפוי אנרגטי, שיכולים להשתמש בה בעת אבחון.

היבט רוחני ורגשי: מצוינת לעוסקים בשאמאניזם ובתהליכים רוחניים הקשורים לאמא-אדמה. מחזקת את החיבור להדרכה פנימית, תעזור לראות מה הצעדים הבאים שנכון לנקוט בהם. מונעת מצבי רגשנות יתר וכניסה לדרמות מיותרות. עוזרת לתהליכי רגרסיה (שחזור) לשלבים מוקדמים של חיים אלה וחיים קודמים.

היבט מנטלי: עוזרת לעשות סדר בדברים: סדר פנימי שמביא בעקבותיו סדר חיצוני. יעילה בתקופות לחץ וכעס בכך שמגבירה סבלנות ומשמעת עצמית. מומלצת להורים, כי מגבירה את הסבלנות ואורך הרוח של ההורה מול הילד. מטהרת את המחשבה ומעניקה נקודת מבט בהירה על האמת. לסוגיות של קרקוע מתאימה בגרסתה החומה.

היבט פיזי: אבן מחממת, אפשר פיזית להעלות את הטמפרטורה של אברי גוף מסוימים אם מניחים אותה עליהם. מצוינת להכנת תמצית להקלה על כאבים, בעיות עור שונות וטיפול בהצטננויות. מחזקת עצמות וסחוסים.

ארגונייט תכולה-כחולה: מרככת את ההבעה, בעיקר הרגשית. מצוינת כשצריך לתפקד במישורים רבים בו זמנית וגם להיות מחוברים להדרכה הגבוהה. מחזקת צלילות ובטחון בהבעה עצמית, ומומלצת למטפלים המשתמשים בעבודתם בתדרי קול וכן לזמרים, מרצים ומורים. בגרסתה התכולה, אך גם הלבנה והירוקה מאפשרת לחבר ולסנכרן רגש עם הבעה מרגיעה כאבי שיניים (לא במקום טיפול, כמובן).