אקוומרין Aquamarine

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור: אבן מחורצת לאורכה. הסוג המפורסם ביותר  של תרשיש (בריל). יש סברה שהיא  אבן החושן “תרשיש”, המשויכת לשבט אשר. מתגבשת בגבישים משושים מאורכים. הצבע נע בין תכלת בהיר לירקרק שקוף. פירוש המילה “אקווה” בלועזית הוא: מים. פירוש המילה “מרין”: ימי, שמשויך לים. נחשבה מאז ומתמיד כאבן שמתאימה לעוסקים במים או בים: דייגים ויורדי-ים למיניהם, חוקרי-ים, זיאולוגים וארכיאולוגים ימיים, צוללנים וכו’.

היבט גימולוגי: שייכת למשפחת הבריל. הנוסחה הכימית: Be3Al2Si6O18 בריליום (יסוד שעל שמו נקראת משפחת אבנים זו), אלומיניום, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הפנימי הקסהגונלי-משושה. מחורצת לאורכה. שקופה עד אטומה לחלוטין. הקשיות בין 7.5 ל-8 בסולם של 1-10, היא מצוינת לתכשיטים ופסלונים. המשקל הסגולי הממוצע 2.75 גרם לסמ”ק. בטבע מוצאים אותה בעיקר בברזיל, אפריקה ומדגסקר.

שימוש אנרגטי כללי: התדרים אלה קשורים לאלמנט המים והירח המייצגים אנרגיה נשית ורגשית. עושה איזון כללי של ההילה, מצוינת לאחיזה או נשיאה בתקופה רגשית קשה או בעת משבר. כשמשתמשים בה באופן מודע היא מצוינת לענידה כתכשיט. אפשר לכנותה “אבן-האומץ” מאחר והיא מגבירה את התעוזה.

היבט רוחני: עוזרת למשתמש בה להתחבר למידע הקשור למסע הנשמה שלו ולהבנת הסיבה לקיום האנושי. מעודדת את היכולת הטבעית “להיות מוכן לכל”. מעוררת את העצמי הגבוה ומאפשרת כניסה לתוך רמות רוחניות. מעוררת את צ’קרת העין השלישית ומעודדת חיבור למימדים גבוהים.

היבט טיפולי-רגשי: מחזקת את היכולת לעשות התבוננות עמוקה על הרגשות והתגובות בעת סערה רגשית, ויחד עם זאת לא לצאת מאיזון ומהחיבור לעצמי. מתאימה במיוחד לאלה שבזמן מצבים רגשיים סוערים קשה להם להתנהל באופן תקין, יכולה לאפשר להם לראות ולהבין מה שקורה להם, להתנהל בצורה לא משתלחת ובסופו של דבר לצמוח מתוך הסיטואציה.

היבט מנטלי: מצוינת למצבי גמגום, שנובעים מחוסר-חיבור ואיזון בין הרגש לשכל. למשל: כשהחשיבה מקדימה את היכולת למלל. מגבירה את יכולתו של המשתמש בה לתגובות שכליות מהירות ומצוינת לתלמידים ולסטודנטים.

היבט פיזי: יעילה לאיזון בלוטות נפוחות באיזור הצואר, בעיקר בלוטת התריס (מגן/תירואיד). אחיזה/נשיאה שלה משפרת באופן כללי את הראייה והעיניים הפיזיות וכן את תחזוקת השיניים. טובה להתמודדות עם זיהומים חיצוניים כמו זיהומי-אוויר.