אקווה-אורה (אקווהאורה) Aqua-aura (Aquaaura

תיאור ומראה: תופעה הנוצרת במעבדה כשמחברים בין קריסטל-קוורץ וזהב. יש המפרידים בין שתי המילים וכותבים אקווה-אורה. אקווה בלועזית: מים, ואור היא המילה הצרפתית לזהב. בתהליך מדעי חדש יחסית שפותח בשנות ה-80 ומעטים יודעים איך הוא מתבצע “מפגיזים” את הקריסטל-קוורץ בחלקיקי זהב ומחדירים אותם פנימה, נוצר חיבור חדש בלתי ניתן להפרדה. הקריסטל קוורץ מקבלת צבע כחלחל וססגוני בעל ברק ניאוני תכלכל מלאכי. בשנות קיומה האקווה-אורה צברה פופולריות רבה, היא קלה ונוחה לליטוש ואינה זולה, אך גם לא יקרה מאד. היא פופולרית מאד לשימוש בתכשיטים וגם בתהליכי ריפוי אנרגטי בקריסטלים.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא  שילוב של נוסחת הקריסטל-קוורץ SiO2 בשילוב עם הזהב Au. היחס בין  הזהב לקריסטל-קוורץ משתנה, כך שהמשקל הסגולי אינו קבוע. היא שקופה ויש לה את הקשיות של הקריסטל-קוורץ, 7 בסולם שבין 1 ל-10. נוהגים לחבר את הקריסטל-קוורץ בתהליך דומה עם מתכות נוספות כמו טיטניום וכסף, אך האקווה-אורה היא השילוב הפופולרי והמוכר ביותר ביותר מסוג זה.

שימוש אנרגטי: האנרגיה שלה היא שילוב ייחודי של הקריסטל-קוורץ המתגברת והזהב המרגיע. ענידת גביש אקווה-אורה משחררת לחצים ומשככת כעסים, מגבירה חיוניות והרגעה בו-זמנית. מבין האבנים הטבעיות היא מזכירה במראה שלה יותר מכל את האקוומרין. יש לה יכולת טיהור גבוהה וניתן להניח מושבה שלה בחדרי טיפולים ובקרבת מכשירים חשמליים כדי למוסס אנרגיות קשות מהחדר ולמתן קרינה אלקטרומגנטית.

היבט רוחני: מחזקת תהליכי תקשור, ניבוי לסוגיו ומדיטציה עמוקה. מהדהדת שפע ושגשוג. כשאנרגיות צפופות מגיעות מבחוץ התדר שלה חובק, עוטף וממוסס אותן. יכולת ההמסה שלה חזקה מזו של הקריסטל-קוורץ הרגילה.

היבט רגשי: המים (אקווה) הם סימבול לרגשות. השפעתה על גוף הרגשות מרגיעה ומחזקת כאחד. היא מחזקת את החיבור לרגשות מצד אחד ולאמת הפנימית מאידך. מחזקת אינטליגנציה רגשית. השימוש בה מעודד “להחליק” כעסים ולהרגיעם ומחזק את היכולת לחמול. יש לה מעין איכות מקררת שמזכירה שפיכת מים צוננים על אנרגיות חמות של כעס.

היבט מנטלי: משפרת יכולת ריכוז ולמידה. משפיעה על צ´קרת הגרון בכך שנותנת למשתמש בה עזרה אמיתית ב”לדבר את האמת הכי גבוהה”.

שימוש פיזי: משפרת מחזוריות ומחזקת את מערכת העצבים. מנקה את ההילה מחסימות ו’לכלוכים’ אנרגטיים באופן שמשפיע גם על הפיזי. מומלץ במיוחד לענוד אותה כתכשיט.