אפטייט Apatite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: אבן שקופה, מנסרתית ומחורצת. מופיעה במגוון רב של צבעים ומרבה להתגבש בשיתוף עם מינרלים אחרים. טווח הצבעים: שקוף, לבן, סגול, כחול, ירוק, ורוד, צהוב, חום, חום-אדום. בעיקר נפוצה בכחול-ירקרק וצהוב עם גוונים ירוקים. מקור השם במילה היוונית אפטאו, שפירושה: טעות בזיהוי, וזאת משום שפעמים כה רבות יש טעויות בזיהוי שלה, בעיקר מרבים להתבלבל בינה לבין הטורמלין.

מידע גימולוגי: מבנה ההתגבשות הפנימי הוא הקסהגונלי-משושה. מתגבשת על-פי רוב בצורת מוט משושה. ההרכב הכימי הוא: Ca5(PO4)3(OH,F,Cl), שילוב של:סידן, זרחן, חמצן, מימן, פלואור וכלור. הקשיות היא בדרגה 5 בסולם של 1-10. שקופה עד אטומה לחלוטין. אחת האבנים בהן נפוצה תופעת עין-החתול. המשקל הסגולי: 3.18 גרם לסמ”ק. מקורה בעיקר מדרום-אמריקה (ברזיל ומקסיקו) והמזרח (מדגסקר).

שימוש אנרגטי: אבן עוצמתית. מתאימה מאד למטפלים ויועצים בתחומים שונים.  טובה למטפלים ויועצים לא רק במישור הרוחני. עוזרת לחוש יותר חמלה וקבלה כלפי הנעזרים בהם. מגבירה את השלווה הפנימית ולכן טובה למדיטציה. עוזרת לתאם את פעילות כל הגופים והאיזון ביניהם. טובה לאיזון הצד הזכרי והנקבי.

היבט רוחני: בהתחברות לתדרים שלה ניתן ליצור קשר עם מקומות רחוקים כמו פלנטות מרוחקות ולאפשר תקשורת עם יושביהן, וכן להגיע לתקופות חיים אחרות. עוזרת לקבל ולהכיל את הידע, ולהשתמש בו באופן מעשי בחיי היומיום.עוזרת לפתח את היכולות העילאיות: ראיה, שמיעה ותפישה על-חושיים.

שימוש מנטלי ורגשי: מחזקת אינטלקט ומגבירה באופן משמעותי את היכולת היצירתית. מחזקת בטחון עצמי ועוזרת להרגיש יותר חמלה ואמפטיה כלפי הזולת. מתאימה לתלמידים בשל יכולתה לחזק את בהירות המחשבה ואת הריכוז. כמו-כן משפרת את הרמה הקואורדינטיבית  והמוטורית (למשל: שיפור יכולות בנהיגה).

שימוש פיזי: טוב לשאת אותה כשיש וירוסים. מאזנת את התיאבון ובכך עוזרת בעקיפין לאזן את משקל הגוף,  חשוב לציין שהיא לא בהכרח גורמת להרזייה, אלא להגעת הגוף למשקלו האופטימלי.