אפופילייט Apophylite

תיאור כללי ומראה: מופיעה בעיקר בלבן, שקוף חסר-צבע, אפור וירוק ולעיתים נדירות בתכול וסגול-בהיר, לרוב כמושבה או גבישים בודדים רבועים בעלי 4 פאות. בגרסתה חסרת-הצבע ניתן להתבלבל בינה לבין הקריסטל-קוורץ, ההבדל העיקרי הוא במספר הפאות לכל גנרטור: שש לקוורץ וארבע לאפופילייט ובעובדה שהאפופילייט מחורצת לאורכה.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא: KCa4Si8O20F·8(H2O) שילוב של חמצן, אשלגן סיליקון, קלציום, מימן, פלואוריד, וסודיום (נתרן). מבנה ההתגבשות טטרהגונלי. הקשיות נעה בין 4.5 ל-5 והמשקל הסגולי הממוצע 2.40 גרם לסמ”ק. נפוצה בהודו, אך ניתן למצוא אותה גם באירופה, במקומות קפואים כמו איסלנד וגרינלנד, קנדה ודרום-אמריקה (בעיקר ברזיל). מרבה להתגבש בשיתוף עם מינרלים אחרים כמו: סטילבייט, פריהנייט, קלציט, נטורלייט, אבני קוורץ שונות ועוד…

שימוש אנרגטי: משמשת בעיקר לעבודה רוחנית, ניתן להשתמש בה במהלך הלילה, על-ידי כך ששמים מושבה שלה ליד המיטה. מתאימה לאנשים שעוסקים בהילינג ובהתפתחות רוחנית, בין אם זה לשם לימוד וטיפול, והן אם לשם קידום עצמי. יש לה יכולת לנקות אנרגיה כמעין פילטר עדין ואפשר לנקות בעזרתה חדרים וחללים בבית, הנחתה משולה להדלקת קטורת או מרווה באותו חדר או חלל.

שימוש רוחני: אבן רוחנית במהותה, העוזרת לתפקד בכמה מימדים בו-זמנית. ניתן להשתמש בה לכל סוגי התקשור, וכן ככלי-עזר לחיזוי העתיד. מחזקת את היכולות העל-חושיות ואת האינטואיציה. כשמשתמשים בה כמלווה למדיטציה היא עוזרת להתעלות מעל המציאות של היומיום ולהרגיש את היות האדם חלקיק מיצירת-הבורא.

שימוש מנטלי: מסייעת לאדם להעמיק פנימה לתוך אישיותו. מחדדת את הדברים שדורשים שינוי או תיקון באופי, בהתנהגות ובגישה ועוזרת לרכך ולהפיג תצורות מחשבה שליליות. מעוררת שאיפה לשיפור ורצון למצוינות. מחזקת את היושר הפנימי ועוזרת באתגר הגדול מכולם: להיות נוכחים ב”כאן ועכשו”. מרככת מחשבות טורדניות ומאפשרת לראות את המציאות לא דרך הפילטר של האגו.

שימוש פיזי: מעוררת הקשבה לגוף הפיזי ולצרכיו המיוחדים ועל-ידי כך את כוחות הריפוי הייחודיים והאינסופיים של המערכת האנושית ואת התעוררות וחידוש הנעורים. יכולה לעזור לחולים במחלות קשות להבין את הסיבה למחלתם. השימוש בה מעודד את פעולתה של מערכת הניקוי של הגוף המשחררת ומנקה אותו מרעלים שונים.

אפופילייט ירוקה: נפוצה פחות מהאפופילייט האפורה-לבנה/חסרת-צבע ויקרה ממנה בהרבה. תתאים לסוגיות של רגש. מדיטציה איתה עוזרת להתחבר לטבע: למימד האנרגטי של החי והצומח ולעולמן של היישויות אנרגטיות הקשורות לעולם הטבע כמו פיות וגמדי-יער. ניתן לשים מושבות שלה במקום בו מגדלים צמחי-נוי, בעיקר מקומות סגורים כמו חממות ומשתלות, התדר של האבן מעצים את היופי והעוצמה של הצמחים. מצוינת להתחברות לבעלי-חיים. אחיזה בה או שהייה בנוכחותה עוזרת להתחבר לכוח הריפוי העצמי האנושי. טוב להניחה ליד מיטותיהם של אנשים החולים במחלות קשות, היא משחררת לחלל החדר אנרגיות של ריפוי והתחדשות.