אנג’לייט- אנהידרייט כחולה Angelite

מידע כללי: הצבע הוא תכלת או כחול בהיר, לעיתים רחוקות יהיו עליה כתמים אדומים. אחת מאבני ה”עידן-החדש”, גרסה כחולה של אבן הנקראת “אהינדרייט”, (“חסר-מים” ביוונית). התגלתה לראשונה בפרו בשנות ה-60 של המאה ה-20 שמה נגזר מהמילה “מלאך” בלועזית וחשוב לא להתבלבל בינה לבין הסלסטייט אליה מתכוונים כשאומרים “אבן המלאכים” שדומה לאנג’לייט בצבעה.

מידע גימולוגי: ממשפחת הג’יפסום. למעשה היא ג’יפסום שהתייבשה מהמים שבה. הנוסחה הכימית: CaSO4 שילוב של חמצן, קלציום וסולפור (גופרית). חצי שקופה עד אטומה. מבנה ההתגבשות הקריסטלי האורטהורומבי שלה יוצר תצורה של גבישים מרובעים ושטוחים. הקשיות 3-3.5 בסולם של 1-10, גבוהה יחסית לקשיות הממוצעת של משפחת הג’יפסום, שהיא בדרך כלל בסביבות 2 באותו סולם. משקלה הסגולי 2.97 גרם לסמ”ק. המקור העיקרי הוא מאמריקה הדרומית.

שימוש אנרגטי כללי: משמשת כסימבול לחמלה, קבלה ושלום עולמי. אבן מרגיעה המתאימה לעבודה רוחנית גבוהה. מעניקה איזון אנרגטי בכל הרמות, ומחזקת באופן כללי את המודעות-העצמית והכוחות הפנימיים. עוזרת ליצור תחושת שלום פנימי ומחזקת את הנדיבות אצל המשתמש בה.

היבט רוחני: מתאימה להעוסקים בתקשור וניבוי, האנרגיה שלה ידידותית וזמינה והיא מצוינת גם לאנשים שרוצים לעסוק במקצוע “רוחני” כלשהו אך נמצאים בתחילתה של הדרך. טובה לליווי תהליכים רוחניים שונים. מגבירה חלימה ויכולה ללוות “חלומות צלולים” בהם החולם מודע למה שקורה איתו. מחזקת את חוויות המדיטציה ומגבירה תקשורת לסוגיה, כולל תקשור עם מימדים אחרים וטלפתיה.

היבט אישי-נפשי: מלבד היותה אבן מרגיעה המשרה תחושת שלום פנימי (שהוא הבסיס לשלום חיצוני) היא מגבירה את החמלה והאנושיות כלפי העצמי והזולת. טוב לשאתה כשיש “יום רע”  בו דברים לא מצליחים. מצוינת לעבודה על חסימות אנרגטיות בכל הרמות: הדחקות שונות וכעסים.

היבט מחשבתי: עוזרת לקבל ולהשלים עם מצבים שאין לשנותם ומתוך הבנה זו לתפקד באופן הטוב ביותר. מתגברת הבנה אינטלקטואלית ותתאים לעוסקים בכתיבה יוצרת ולאנשים שהדיבור הוא חלק מתפקידם, כמו נואמים ומרצים למיניהם. מרככת ומעדנת את התקשורת עם הזולת, בעיקר טובה לפוליטיקאים שלא פעם מדברים על נושאים כאובים וצריכים להתמודד עם התנגדויות ועדין לדבר בצורה בהירה, בטוחה ואנושית. מצוינת לעוסקים במדעים שמצריכים דקדוק בקטנות כמו מתמטיקה ואסטרולוגיה.

שימוש פיזי: מחזקת את יכולת הריפוי העצמי וטובה כרפואה מונעת. מעודדת אנטי-אייג’ינג (האטת תהליכי הזדקנות). מתאימה לצעירים הנמצאים בתקופת גדילה היוצרת אי-סדירות פיזית. מאזנת באופן כללי את המערכת החיסונית, את בלוטת התריס ואת התיאבון ומכוונת את הגוף לצרוך את כמות המזון הרצויה לו. עשויה להועיל למצבי אוסטיאופורוזיס (התדלדלות ובריחת עצם). אבן מקררת, נפלאה להנחה על כוויות, דלקות, ועל המצח במקרה של חום.