אמונייט (ואמולייט Ammonite (Ammolite

תיאור ומראה: שייכת למשפחת הפוסילים (מאובנים), השם לקוח משמו של אמון, אחד האלים במצרים העתיקה. זהו מאובן של קונכייה דמויית ספירלה ששימשה בית לרכיכה שהיתה קיימת לפני מיליוני שנים והיעלמותה מקבילה מבחינת הזמנים פחות או יותר להעלמות הדינוזאורים. הקונכייה עברה תהליך של התאבנות בלחץ במשך תקופה ממושכת, במהלכו נוצרו בחלק מהמקרים שיתופי פעולה עם  מינרלים נוספים כמו קוורץ, קלציט או פלואוריט שהתגבשו בתוך מרקם הקונכייה. קיים גם שילוב נדיר של אמונייט עם פיריט. האמונייט היא סוג של פוסיל, וכל תכונות  הפוסיל הכלליות (ר’ קישור בנפרד) תקפות גם לגביה. הגודל של הקונכיה נע בין סנטימטרים בודדים,1-2 ס”מ לקטנה ביותר ועד 40-45 ס”מ לאמונייט גדולה. ישנן מאובני אמונייט ענקיים שגובהם כגובה אדם ממוצע. אגדה עתיקה מספרת שהדיסקוס שהיו זורקים באולימפיאדה ביוון העתיקה היה עשוי מאמונייט מוחלקת.

מידע גימולוגי: לא ניתן לתת הרכב כימי, מאחר והיא עשויה מחומר אורגני, המשתלב עם המינרלים הנוספים איתם היא מתגבשת, גם אין התגבשות קריסטלית מסודרת או מאפיינים נוספים. הקשיות של הקונכייה נמוכה, בין 2-3 בסולם של 1-10. הם תמיד אטומים. כשעושים מהם תליון נהוג להחליק אותם ולצפות אותם בחומר כלשהו שיחזק אותם (אלא אם כן התגבשו עם מינרל ממשפחת הקוורץ שקשיותו גבוהה יחסית).

שימוש אנרגטי: אבן מצוינת להגנה, נותנת חיזוק פנימי וקרקוע, מרגיעה במהותה. מעניקה תחושה בסיסית של עוצמה אמיתית שמקורה בקבלת תמיכה, הבנה ואהבה בבית-הגידול. המושג ‘בית’ חוזר על עצמו בכמה היבטים שלה. נותנת חיזוק וביסוס לאינסטינקטים הראשוניים של המשתמש בה. ידועה ביכולתה להביא שפע ואף לחולל ניסים.

היבט רוחני: מתבטא בה סימבול חשוב שמופיע גם בגיאומטריה הקדושה “חתך-הזהב, זהו מספר לא-רציונלי: …1.618033 המתגלם במקומות שונים כמו: צורות גיאומטריות, עולם הצומח, יצירות אמנות דגולות, גרמי השמיים ועוד. המספר מסמל נקודה חשובה בתוך השלם, שהתמקדות אנרגטית בה מחוללת תגובה אנרגטית, אלה צורת וכיוון פעולתה של אנרגיית האור הגבוה המשמשת לריפוי והתרחבות. בהוסף: כל אנרגיית ריפוי שמועברת בתהליכי הילינג או מועצמת באמצעות מדיטציות ותהליכים שונים זורמת בצורה ספיראלית. האמונה היא שאנרגיה גבוהה יצרה את האמונייט בצורתה כסימבול, ולכן עשיית מדיטציה או תהליכים רוחניים שונים בשילוב אבני אמונייט (בעיקר הגדולות שבהן) מוסיפה עוצמה לתהליכים אלה.

היבט חשיבתי: עוזרת לראות את התמונה הכללית במצבים שונים ולהסיק מסקנות לגבי אופני פעולה רצויים.

היבט מקצועי: המושג “בית” מופיע בהקשר של האמונייט בכל ההיבטים האנרגטיים. בהיבט המעשי היא מצוינת לעוסקים בבניית בתים למגורים: אדריכלים, קבלנים ואף בנאים. יש בה משהו שדוחף וממריץ לעשייה בנושא זה. טובה לעוסקים בתכנון בתים, מאחר והיא מאפשרת ראייה כוללת ורחבה של מה שאמור להבנות.

היבט טיפולי:מתאימה לאנשים העוברים טיפול בנשימה מעגלית או כאלה המטפלים באנשים בטכניקה זו. טובה לתהליך של לידה, מקילה על כאבי הצירים ועל תהליך הלידה באופן כללי.

אמולייט: מדובר במאובני אמונייט שעקב לחץ אדיר מתחת לפני האדמה המכילה מינרלים שונים, נצבעו באופן מרהיב בכל צבעי הקשת. המראה מזכיר מעט בצבעיו את זה של האבאלון, צדף ימי עתיק שגם הוא מרהיב בשלל צבעיו. האמולייט מכילה את כל תכונותיה של האמונייט, וכדרכם של מינרלים המכילים את כל הצבעים, היא מאד רבגונית ומתדרת לכל הצ’קרות. מצוינת למדיטציה ונחשבת באופן מיוחד לאבן המחוללת ניסים ומגבירה יכולות מיסטיות.