אמאזונייט-אמזונייט Amazonite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: מופיעה בירוק בגוונים שונים או בטורקיז, לעיתים עם תכלילים בלבן בדוגמת פסים. בגווני בטורקיז היא לרוב חלקה. שמה נובע משמו של נהר האמאזון בברזיל. שייכת לקבוצת הפלדספאר (פצלת השדה: ‘פלד’ = שדה ו’ספאר’ = פצלת,  סוג של מינרל). מתגבשת בגושים או מבנים מאורכים דמויי מקבילית.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: KAlSi3O4 צירוף של אשלגן (פוטסיום), אלומיניום, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הפנימי טריקליני תלת-שיפועי, לרוב אטומה, אך בטורקיז עשויה להיות חצי שקופה. הקשיות נעה בין 6 ל-6.5. משקלה הסגולי 2.56 גרם לסמ”ק. מקורה בעיקר מברזיל, אסיה (רוסיה), ארה”ב (מדינת קרוליינה), הודו ודרום-אפריקה.

שימוש אנרגטי: אפשר לכנותה “אבן האותנטיות” מאחר והיא מחזקת אצל המשתמש בה את אותנטיות שבו, ונותנת חיזוק להחלטה ללכת עם האמת הפנימית ולהביעה.  יש לה יכולת מופלאה למזג בין שני דברים השונים זה מזה לכאורה אך מבטאים שני קצוות של אותו דבר.

היבט נפשי-רגשי: אבן רוחנית, עם אנרגיה נשית ורכה. מחברת לאהבה עצמית, קבלה והערכה עצמית ומחזקת איכויות אלו. מחזקת אצל המשתמש בה את היכולת ללכת אחרי נטייתו המינית האמיתית, בין אם היא לבן המין השני או לבן אותו מין. מחזקת באופן כללי את היכולת לעשות מה שנכון עבורו גם אם אינו תואם את המקובל. מהגבירה את היכולת לתקשורת הקשורה באהבה. מרגיעה ומשככת כאבים רגשיים. עוזרת לשמור על שלווה ורוגע יחסיים בתקופות קשות.

היבט מנטלי: עוזרת להרגיע את העצבנות והאנרגיות השליליות שמלוות התמודדות עם אתגרים. בו-זמנית מזרימה תחושות של אופטימיות ומחזקת את ההערכה העצמית ושמחת-החיים. לעיתים עוזרת להבין שהדבר הנכון כרגע אינו הרגעה אלא המרצה.

היבט פיזי: טוב לשאתה כשמרגישים שבגוף הפיזי מתבשלת מחלה, אז היא מתפקדת כאבן מונעת. טובה לאיזון לתהליכי חילוף חומרים. מעודדת איזון הסידן בגוף.