אם הפנינה (דר) Mother of Pearl

תיאור ומראה: אם הפנינה היא מינרל שנוצר בים, לרוב בצורת צדף. המראה מזכיר את מרקם הפנינה, וזהו מקור השם, אך היא  אינה הצדף בתוכו נוצרת הפנינה. עשויה מחומר אורגני בעל מראה רך ועדין, לרוב בצבע בסיסי לבן, קרם או כסוף, מופיעה גם בשחור וחום. לפעמים עם הבזקים בשלל צבעים. מכינים ממנה תכשיטים שונים, קישוטים וקמעות. לאורך ההיסטוריה שימשה בתרבויות מסוימות כתחליף לכסף, ועד היום מקושרת בתודעה האנושית עם הנושא של עושר וכסימבול של מזל.

מ
ידע גימולוגי: זהו מינרל אורגני שנוצר בים, כך שאין נוסחה כימית קבועה ולא מבנה התגבשות קריסטלי. הקשיות נעה  בין 2.5 ל-4.5 בסולם של 1-10. חשוב להזהר כשמנקים אותה ורצוי לעשות זאת רק עם חומר מיוחד לניקוי פנינים. למרות קשיותה הנמוכה מרבים להכין ממנה תכשיטים, קישוטים וקמעות וכדאי להיות זהירים איתה בשל נטייתה להשבר.

שימוש אנרגטי כללי: יש לה תדר גבוה ומעודן. היא יוצרת שכבת הגנה עדינה אך חזקה שמונעת מאנרגיה שלילית לחדור להילה.  טובה להתחלות חדשות ועוזרת ליצירה והטמעה של שינויים בחיים.אידיאלית לילדים, שהמערכות שלהם עדינות יחסית והם פגיעים. מחזקת במציאות של הילד את התחושה שהוא מקבל הגנה אימהית. מתאימה לאלה שבגלל הקריירה של הוריהם מבלים שעות רבות לבד בבית. התדר המעודן שלה ימפזר אנרגיות קשות שנובעות מהמבוגרים  ומשפיעות על הילד.

היבט רוחני: מחברת את האדם לטבעו הראשוני והמקורי. התדר שיוצא ממנה מהדהד לכל תא במערכת האנושית. החוויה בשימוש בה היא כמעין מקלחת של אנרגיה גבוהה. תדר כזה עשוי לרפא פצעים רגשיים שנוצרו בשלבים מוקדמים של החיים. מצוין לעבוד איתה בפירוש חלומות.

היבט נפשי-רגשי: עוזרת לאנשים שחסומים רגשית. האנרגיה שלה מעודדת את הרגשות להגיע למצב מאוזן בין אם יש צורך בהרגעה ובין אם  בתגבור. לא סתם ניתן לה שמה: היא מתדרת תדר של אהבה אימהית ראשונית ללא תנאי. ההרגשה היא של חיבוק אימהי אינסופי תוך שמיעת שיר ערש מרגיע.

שימוש מנטלי: מצוינת לליווי תהליכים של שחזור טראומות ראשוניות (משלבים מוקדמים של החיים בהם המודעות היתה פחות מפותחת) ושימוש במידע שעולה מהבנת החוויות האלה להתפתחות בהווה.

שימוש פיזי: מחזקת את מערכת העיכול, גם כרפואה מונעת וגם בהרגעה כשהעיכול אינו מאוזן, בעיקר כתוצאה ממתח רגשי. ענידתה כמחרוזת עוזרת לטהר את ההילה מזיהום ורדיואקטיביות. מתאימה מאד להכנת תמצית.