אלף שמות לאושר. כיצד לחיות בהרמוניה עם הדברים כפי שהם

מאת ביירון קייטי (נכתב עם סטיבן מיטשל). הוצאת מטר.

זהו ספרה השלישי של ביירון קייטי, שפיתחה שיטה מהפכנית להשגת מודעות-עצמית ושקט פנימי באמצעות חקירת פשוטה של המחשבות. בשני ספריה הראשונים הראתה  קייטי כיצד אפשר לשים קץ לסבל בעזרת תהליך החקירה העצמית אותו היא מכנה “העבודה”. ספרה זה, “אלף שמות לאושר”, הוא מעין שירה פילוסופית סביב הרעיונות הנמצאים בבסיס “העבודה”, בה בעת מציע הספר הצצה מלאת-חיים ומאירת עיניים לחייה של אישה אשר מאז “הוארה” לפני יותר מ-20 שנה חיה את הדברים אחד לאחד מתוך חכמתה הפנימית.

בספר זה מעבירה לנו קייטי, עד כמה שמאפשרות לה זאת המילים, את נקודת מבטה של “הנאורה”, החוכמה הגבוהה של הנשמה. בשונה מספריה האחרים, בספר זה יש מעט מאד טכניקות עבודה, יש בו דגש על הגישה הפילוסופית של הדברים.

את “אלף שמות לאושר” כתבה ביירון קייטי יחד עם בן-זוגה לחיים, סטיבן מיטשל, שכתב את הגירסה האנגלית לספר “טאו טה צ’ינג”  מאת החכם הסיני לאו טסו, הנחשב לאחד הספרים המוארים ורבי ההשראה ביותר שנכתבו אי-פעם. מיטשל מספר שכשהקריא לקייטי לראשונה דברי חוכמה אלו, היא לא הכירה אותם כלל מתוך הקריאה, אך היתה מודעת להם לחלוטין מתוך התובנות שלה. בספרה זה היא מגיבה ל”טאו טה צ’ינג” ונותנת את הפירושים שלה לדברים שנאמרים שם פרק אחרי פרק. בהשראתו מדברת קייטי על הסוגיות הבסיסיות ביותר שכולנו מתמודדים איתן: חיים ומוות, טוב ורע, אהבה, עבודה וסיפוק, ומאפשרת לתובנות הנצחיות של הטאו טֶה צ’ינג להדהד בלבנו מחדש כיום.