אלכסנדריט Alexandrite

מראה ומידע כללי: אבן נדירה ויקרה. בעלת תכונה של שינוי צבע בהתאם לאור המוקרן עליה וזווית ההתבוננות בה. בהקרנת אור על האבן צבעיה עשויים להיות סגול או אדום. אם לא מוקרן עליה אור בצורה יזומה, תיראה כאילו צבעה כחול-ירוק באור-יום, ובלילה תיראה אדומה. נתגלתה לראשונה ברוסיה ב 1830. נקראת על שם אלכסנדר הגדול, הצאר של רוסיה.

מידע גימולוגי: ממשפחת הקריסובריל. הנוסחה הכימית: BeAl2o4  בריליום, אלומיניום וחמצן. ההתגבשות הפנימית היא  במבנה אורטהורומבי. שקופה למחצה עד אטומה. דרגת קשיות גבוהה: 8.5 המשקל הסגולי הממוצע 3.7 גרם לסמ”ק. אחת האבנים היחידות שמדענים הצליחו להנפיק להן חיקוי מעבדה בו האבן הסינתטית נושאת את אותן תכונות אנרגטיות של המקורית. האלכסנדריט הסינתטית יקרה באותה מידה. לעיתים מתקיימת בה תופעת עין-החתול.

שימוש אנרגטי: אבן אינטגרטיבית שמחברת בין צ’קרות העין השלישית, הלב והבסיס. מעוררת הרמוניה בין הרמה האתרית, האסטרלית והמנטלית. מגבירה אושר, שמחה והערכה עצמית ומתאימה במיוחד לאנשים חסרי אהבה לחיים. מעוררת יצירתיות ומתאימה לאמנים בכל התחומים. היא גם אבן הגנה, שעושה את פעולתה בכך שמונעת השפעה שלילית מאנרגיות הזולת להגיע אלינו ומונעת מהזולת לשאוב מאתנו אנרגיות.

היבט מנטלי: מחזקת את היכולת לנהוג בצורה מעודנת ואלגנטית ואת השאיפה למצוינות. נחשבת לאבן של מזל והצלחה. עוזרת להכנס אל תוך הנפש ולקבל הבנה של הדרך הנכונה בה כדאי לצעוד, וכן לקבל תמונה רחבה יותר של מקומו ותפקידו של המשתמש בה. מסייעת להבין מהי הדרך שנעשתה עד כה ומהי הדרך הצפויה. מעודדת התחדשות בכל הרמות ומתאימה להתגברות על טראומות.

שימוש פיזי: מאזנת את מערכת העצבים, טובה לחידוש תאים באופן כללי וחידוש תאי עצבים בפרט.