אזורייט – צ’סילייט Azurite – Chessylite

תיאור ומראה: מתגבשת בגבישים מאורכים או גושים. הצבע הוא כחול בגוונים שונים, מכהה ועמוק ועד בהיר ותכול. מקור השם מהשפה הפרסית והמשמעות היא “כחול”. היא עתיקה מאד ומוזכרת באזכורים היסטוריים שונים, במיוחד במצרים העתיקה. בגרסה הכהה שלה משמשת ליצירת כחל לעיניים.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי:  Cu3(CO3)2(OH)2  שילוב של נחושת, חמצן, פחמן ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי מונוקליני (חד שיפועי), הקשיות נעה בין 3.5 ל-4 בטבלה של 1-10. בשל קשיותה הנמוכה ממעטים לעשות ממנה תכשיטים. המשקל הסגולי הממוצע 3.89 גרם לסמ”ק. במקור מנמיביה שבאפריקה. מקורה גם מאוסטרליה, דרום-אמריקה (מקסיקו וברזיל), רוסיה וארה”ב. בעבר היו מרבצים גדולים באיזור צ’סי שבצרפת ושמה הנוסף, צ’סילייט, לקוח משמו של איזור זה.

שימוש אנרגטי: האנרגיה שלה קשורה לראייה לסוגיה. מעודדת את החיבור בין פיזי ורוחני, חיבור שיכול להבנות רק כשהמחשבה נקייה. משמשת כרפואה מונעת לחדירת אנרגיות שליליות מבחוץ על-ידי כך שמחזקת את הגופים המעודנים ומשמשת לסגירת חורים שנוצרים בהילה.

שימוש רוחני: במדיטציה איתה ניתן לעלות למימדים גבוהים. בתקופת מצרים העתיקה היו הכהן והכוהנת הגדולים נעזרים בה כדי להגיע למצב של תובנה אלוהית. מחזקת ומעצימה יכולות רוחניות ובו זמנית מחזקת את היכולת האינטלקטואלית. מתגברת חלימה.

היבט נפשי-מנטלי: מעוררת את ההכרה ומקילה על קבלת החלטות, מרחיבה את עולמם הפנימי של אנשים צרי אופקים. עוזרת לראות את המניעים האמיתיים מאחורי התנהלויות שונות. מאפשרת לראות את האשליות של האגו. מתגברת את האינטלקט, ויכולה להיות לעזר רב לסטודנטים במקצועות שונים המתמודדים עם חומר מאתגר.

היבט רגשי: מקילה על דכאון, עוזרת להביע מחשבות ורגשות בצורה ברורה, בעיקר למי שסובל מבלבול כתוצאה מרגשות שצפים ועולים, וצריך להתמודד עם רגשות אלה.

היבט פיזי: יכולה לעזור בטיפול בדלקות עיניים ולהרגעת כאבי-עיניים. ניתן להיעזר בה במיגרנה. עוזרת להקל על ורטיגו (סחרחורות הנגרמות בגלל חוסר איזון פנימי, פיזי ואנרגטי, בעיקר באיזור האוזניים ומביאות לחרדות).

שילובים: יש שילובים טבעיים בהם היא מתחברת לאבנים אחרות ונוצרת מהות חדשה. הידוע ביותר הוא השילוב עם המלאכיט. בשילוב זה נוצרת אבן חדשה שנקראת: “מלאכיט-אזורייט”, עליה נכתב בנפרד. עושה שילובים  גם עם טורקיז, קופרייט, קובלייט וקריסוקולה.