אוקנייט Okenite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: הצבע לרוב לבן או שקוף חסר-צבע ולעיתים רחוקות בצהוב. לעיתים נראית כמו אוסף מחטים עבות ומאורכות המחוברות ביניהן, ולעיתים כגושי כותנה לבנים ושעירים המפוזרים על מצע של אבן אחרת כלשהי. מופיעה כמעט תמיד כמושבה, ולעיתים מתגבשת בתוך מערות “גאוד”. מרבה לשתף פעולה עם מינרלים נוספים כמו: קוורץ, אפופילייט, סטילבייט ופנסייט. קרויה על שמו של ההיסטוריון והחוקר הגרמני לורנס אוקן שפרסם אותה. רכה ועדינה מאד, יש להזהר לא להשרותה אותה במים ולא לטהרה במלח.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית:  Ca10Si18O46·18(H2O) שילוב של קלציום, סיליקה, חמצן ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי טריקליני. משקלה הסגולי הממוצע נמוך יחסית: 2.31 גרם לסמ”ק. הקשיות היא סביב 5 בסולם של 1-10. מקורה מבגרינלנד ואיסלנד, איזורים שונים בארה”ב ודרום-אמריקה, אסיה(בעיקר הודו)  ואיזורים שונים באפריקה.

שימוש אנרגטי: אפשר לקרוא לה “אבן האמת” מאחר והיא מעודדת לראות אמת ללא פשרות. עוזרת למשתמש בה לקבל מצבים בהם אחרים משקפים לו  את האמת שלו. עזרתה נחוצה בעיקר במקרים בהם קשה לראות ולקבל אמת זו. אנשים שמוכנים להיות מציאותיים לגבי עצמם יכולים להשתמש בה כמעין מכונת-אמת. עוזרת לראות שקרים גם של העצמי וגם של האחר, כולל מצבי זיוף, צביעות והתחסדות.

היבט רוחני: האנרגיה שלה מלמדת שהכל מדויק. מכוונת ומעודדת לקבל ולאהוב את כל מה שקורה, גם אם השיעור אינו  קל. מומלצת לאנשים שנמצאים בתהליך מודעות-עצמית המודעים לתיקונים שהחיים מזמנים להם.

היבט רגשי-נפשי: מחברת חיבור ראשוני וישיר לגוף הרגשות ומתגברת תחושות של אהבה, סלחנות, חמלה  ורכות. מלווה נאמנה לתהליכי מודעות עצמית וצמיחה פנימית. אחת האבנים הטובות ביותר לעבודה עם “הילד הפנימי”. עוזרת להרגיע את הקושי שנוצר כשיש מגע עם חסימות פנימיות מן העבר המכילות פחדים וכאבים.

שימוש פיזי: נותנת חיזוק למערכת החיסונית. בעלת השפעה מרגיעה ומאזנת על העור.