אוונטורין Aventurine

תיאור:  אבן ירוקה ממשפחת הקוורץ בגוון שנע בין בהיר לכהה מאד, לעיתים עם גוון אפרפר. לעיתים מעורבת בה פיריט, שנותנת נצנוצי-זהב ולעיתים יש עליה כתמים אדומים. מופיעה גם בחום-כתום וכחול. השם נגזר מהמושג האיטלקי “פר-אוונטורה” שמשמעותו: “במקרה”. נחשבת כאבן מזל.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי הוא: SiO2 שילוב של סיליקה וחמצן. הקשיות בדרגה 7 (בסולם של 1-10). מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה, חיצונית מתגבשת בגושים. המשקל הסגולי הממוצע:2.76 גרם לסמ”ק. מוצאים אותה בכל העולם.

שימוש אנרגטי: אבן עדינה  עם אנרגיה לא חודרנית. מקילה על כאבים מכל הסוגים, פיזיים ורגשיים. להקלה על כאב פיזי ניתן להניחה ישירות על המקום הכואב. מייצגת את הצבע הירוק המרפא בטבע ובצמחייה.

היבט נפשי-רגשי: מרגיעה ומרככת רגשות שליליים. מסייעת להגברת הפתיחות ויכולת הקבלה מבלי לחשוש מפגיעה. יחד עם היותה מרגיעה היא מעוררת מוטיבציה והרפתקנות, מאזנת בין יין ויאנג ומחזקת את יכולת הריפוי העצמי של המערכת האנושית. מצוינת לאנשי-עסקים החיים באווירה של מתח. מקילה על דכדוך, בעיקר אם נוצר מסיבות רגשיות.

היבט פיזי: בשל יכולתה להביא הקלה מיידית לכאבים פיזיים בכל איזור בגוף  נקראת ה”אקמול” של הקריסטלים. ניתן להעזר בה בזמן טיפולי כימותרפיה בצירוף עם חלוק של רוז-קוורץ, אוחזים אותן אחת בכל יד בזמן סבב טיפולי אחד, הן סופגות את האנרגיה הקשה של התרופה ומעניקות הקלה פיזית ונפשית בעת התהליך. בסיומו יש לקבור אותן באדמה ואם רוצים להמשיך בתהליך,  לקחת אבנים חדשות.

חשוב לדעת:
למרות מה שנאמר עד כה על כך שרבים מתחברים אליה בקלות, חשוב לציין שלעיתים היא עשויה לעורר במשתמש דחייה ואף עצבנות. במקרה כזה רצוי לנסות אבנים מרגיעות אחרות.

אוונטורין כחולה: עוזרת לפתיחת וחיזוק צ’קרת הגרון. אבן עדינה שעוזרת בין היתר לחיזוק משמעת עצמית בתהליכים של שינויים משמעותיים בחיים. מגבירה את החיות הבסיסית בנושאי הבעה עצמית ותקשורת.

אוונטורין חומה: עושה איזון עדין במיוחד לצ’קרות הבסיס והמפשעה. עוזרת לרכך טראומות וחסימות היושבות בצ’קרות התחתונות, בעיקר טראומות שמקורן בילדות המוקדמת. מקילה על כאבים שונים באיזור האגן.