אובסידיאן ריינבו Obsidian Rainbow

תיאור ומראה: אובסידיאן הוא שם כללי לזכוכית וולקנית שקופה שנוצרת מלבה שמתקשה לאחר התפרצות הר-געש ובאה במגע עם מים, מקור המילה “ריינבו” (קשת) משלל הצבעים שנוצר כתוצאה מהמבנה הפנימי שגורם לשבירת האור שהיא מקרינה. הצבע הבסיסי הוא לרוב חום או שחור עליו מופיעים הבזקים בצורת פסים צבעוניים בכל צבעי הקשת. מרבים ללטשה כך שנוצרים מראות גיאומטריים יפהפיים, דמויי פרחים, מעגלים או לב.

תכונות גימולוגיות: האובסידיאן חסרת מבנה פנימי, ההרכב הכימי זהה לזה של משפחת הקוורץ: SiO2 אך שונה בכך שלאובסידיאן אין התגבשות קריסטלית מסודרת אלא היא אמורפית (חסרת סדר-פנימי). הקשיות בינונית: 5.5 בסולם של 1-10, נמוכה מזו של הקוורץ. המשקל הסגולי נע בין 2.35 ל-2.60 גרם לסמ”ק.

שימוש אנרגטי כללי: משדרת אנרגיה גבוהה יחסית לזו של האובסידיאן הרגילה, התדר שלה נוגע בכל הצבעים. בנוסף לכל תכונות האובסידיאן הרגילות יש בה עומק ועוצמה אנרגטיים ייחודיים. נוטה להיות פחות בוטה מהאובסידיאן השחורה והסנו-פלייק, לרוב היא משמעותית בשלבים מתקדמים יותר של התפתחות רוחנית.

היבט רוחני: מגבירה את כמות האור במערכת האנושית ומאפשרת טיפול בנושאים ראשוניים והשרדותיים כמו טראומות ילדות לא-פתורות וטראומות מגלגולים קודמים.

היבט רגשי-מנטלי: מעודדת לקפוץ אל הלא-נודע. שבירת הצבע בתוכה אמנם אינה סדירה או צפויה, אבל יש חלוקה ברורה של פסי הצבע, כך שהיא מגלמת בתוכה דבר והיפוכו: בתוך אי-הסדר נוצרות שכבות ברורות ומסודרות של צבע. מה שמראה שקיים פוטנציאל חיובי, ושבתוך התהליכים ההתפתחותיים יש סדר והגיון.  זה עוזר להבין שהכל מדויק, מעין תזכורת לכך שגם כשיוצאים ממסגרות, עדין נשמר הסדר ביקום.

היבט פיזי:
טובה באופן כללי להרגיע רקמות פגועות, במקרים של שברים, חתכים ומכות מכל הסוגים. אפשר להניחה על המקום הפגוע, והיא תמקד למקום אנרגיות גבוהות שיזרזו את תהליך הריפוי.

*תודה למקס מורון על המידע והתמונות.

קישור למחיצה של האובסידיאן