אגת טורטלה/טוריטלה (אגת מאובנים) Agate Turritella

מראה ותיאור כללי: שייכת למשפחת האגת. אבן מיוחדת זו מכילה בתוכה יצורים ימיים או שבלולים מאובנים. הצבע הכללי הוא חום עם כתמים ופסים מעוגלים לבנים.

מידע גימולוגי: שייכת למשפחת הקוורץ. ההרכב הכימי: SiO2 תרכובת של סיליקה וחמצן. הקשיות היא כשל משפחת הקוורץ: 7 בסולם של 1-10. יש לקחת בחשבון את החומר האורגני ממנו עשויות הקונכיות שהתאבנו בתוכה. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה.

שימוש אנרגטי כללי: מחזקת את החיבור בין האדם לחומר והאדמה. מצוינת לתקופות מעבר ושינוי, עוזרת לעבור שינויים ללא יותר מדי זעזועים. מרככת מצבים של התכנסות בתוך האגו. אבן הגנה מצוינת.

היבט מנטלי: מרגיעה ומאזנת דפוסי חשיבה בעייתיים, בעיקר בתקופות שינוי ומשברים. מחזקת בטחון-עצמי. מהדהדת לתת-המודע את המסר כי גם אם ישנן התמודדויות לא פשוטות, ניתן לנצח ולהתעצם מהן. מחזקת את דחף ההישרדות. מרגיעה מגלומניה (שגעון גדלות) ונטייה לחשיבות עצמית מוגזמת. מרגיעה פאראנויה (תופעה בה נדמה לאדם שכל הזמן רודפים אחריו).

שימוש אישי: קלאסית לחיזוק החיבור לשפע, בעיקר שפע חומרי וכספי. יש אגדה נפוצה לגביה שהיא מביאה מזל  לנושא/עונד אותה ומגבירה את הסיכוי למגנט אליו שפע חומרי. טוב לאחוז אותה בזמן ראיונות עבודה ובכל סיטואציה/מפגש בעלי חשיבות להתפתחות האישית והמקצועית. לצורך זה ניתן לענוד, לאחוז ביד או לשאת בכיסים.

שימוש פיזי: מחזקת ומתגברת את הכוח הפיזי.  מאזנת באופן כללי חוסר-איזון במערכת העיכול.

קישור למחיצה הכללית של משפחת הקוורץ