אגת דנדריטית (דנדרייט) – Agate Dandrite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור כללי ומראה: אבן אטומה בצבע לבן, צהוב וקרם. לעיתים רחוקות צבעה סגול בהיר. יש עליה דוגמאות בצבע כחול, אפור או חום אדמדם בצורת ענפים או צמחים מרושתים.

מידע גימולוגי: התצורות דמויות העץ נובעות מכמות לא גדולה של ברזל או מנגנז שמתערבבות עם האבן. האגת היא תת-משפחה של הקוורץ, הנוסחה הכימית היא: SiO2 סיליקה וחמצן. הקשיות הממוצעת היא בדרגה 7 בסולם 1-10 מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי הקסהגונלי-משושה, צורת התגבשות זו אינה נראית כלפי חוץ.

שימוש אנרגטי כללי: כדרכן של אבני האגת היא מחברת אל הקרקע והטבע. עוזרת לאלה שחשוב להם לתכנן את החיים בקפידה. מייצגת את היכולת לעבור דרך קשיים ולצמוח מתוכם. מביאה את הערך המוסף שנוצר כתוצאה מראייה מעשית קדימה של הדברים. עוזרת להוציא דברים לפועל באופן נכון ומאוזן. נחשבת לאבן של שפע ושגשוג.

היבט נפשי-רגשי ומחשבתי: מחזקת את הכוח הפנימי בעת תהליכי צמיחה ומודעות-עצמית. מרחיבה את התודעה ומשקיטה אותה. מרבים להמשך אליה אנשים העוסקים במספר דברים במקביל, צלילות המחשבה מאפשרת לבצע דברים באופן סימולטני בצורה טובה יותר. עוזרת לשמור על הלך רוח חיובי, מאוזן ומחובר למציאות בעת עשיית שינויים משמעותיים בחיים, בעיקר כשמדובר בשינויים יזומים, או טרנספורמציה אותה עובר האדם.

היבט פיזי:
עוזרת לחוש את הגוף הפיזי ולהתחבר אליו. כדרכן של אבני האגת מחזקת את הגוף הפיזי באופן כללי, בעיקר את העצמות. מאזנת את פעילות המוח, בעיקר כשהוא פעיל מדי במחשבות בלתי פוסקות, מה שעשוי להביא לכאבי ראש ומתחים. מההשקטה הזו עשויים לזרום לתודעה רעיונות חדשים.