אגת בלו-לייס/תחרה-כחולה Blue-Lace Agate

מראה: ממשפחת האגת. שמה נובע מהמראה שלה שמזכיר דוגמה של תחרה כחולה לבנה, כמו שמי התכלת ביום יפה כששטים בהם עננים. הרקע הוא כחול-תכלת בהיר ועליו פסים לבנים בהירים. אחת האבנים הנפוצות והאהובות ביותר.

מידע גימולוגי: משפחת האגת היא תת משפחה של הקוורץ. ההרכב הכימי: SiO2 סיליקה וחמצן. הקשיות בסביבות 7 בסולם של 1-10. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה. ההתגבשות בגושים ובחנויות ניתן למצוא אותה בחלוקי-נחל או גושים גולמיים.

שימוש אנרגטי כללי: מסייעת באופן מיוחד לשיפור הבעה מילולית. טוב להחזיקה בקרבת מקום כשרוצים לשמור על כושר ביטוי רגוע. מסירה ומשחררת מחסומים ממערכת העצבים. האנרגיה שלה מעניקה תמיכה עדינה למצבי ייאוש ודכדוך. באופן כללי מעניקה תחושה של ריחוף, אויר, תנועה וחינניות. ניתן להניח אבן גדולה או אוסף של הרבה אבנים קטנות, וזה מסייע לנקות ויברציות שליליות ולהפוך את האווירה לנעימה ונקייה יותר.

היבט רוחני: במדיטציה או הנחה על העין השלישית יכולה לסייע לאדם להגיע למקומות רוחניים גבוהים במיוחד ולהכנס למצבי תודעה חדשים.

היבט מנטלי-רגשי: מסירה ומשחררת מחסומים ממערכת העצבים. טובה לעוסקים במשרות ניהוליות מאחר ועוזרת להרגיע ולהשקיט את המוח לאחר מאמץ מחשבתי. מתאימה לנואמים, מרצים, מורים, טוב לאחוז אותה בעת ראיון עבודה וכן מתאימה אמנים מסוגים שונים שמופיעים על במה.

היבט פיזי: אבן מקררת שאפשר להניח על כל מקום בגוף שזקוק לקירור והרגעה, כמו: דלקות, זיהומים וחום. מרגיעה אנרגיות אדומות של כעס ולוחמנות. מרככת ומרגיעה סימפטומים כמו: מתח בצוואר ובכתפיים, דלקות שקדים ודלקות בבלוטות הלימפה, כאבים ודלקות בגרון. מאזנת בלוטות השונות באיזור הגרון. משפיעה לטובה על מבנה העצם ועשויה להועיל לאיחוי שברים וסדקים בעצמות ולהרגיע כאבי שגרון.

קישור למחיצה הכללית של משפחת הקוורץ