אגת בוטסוואנה Agate Botswana

מראה ותיאור כללי: שייכת למשפחת האגת שהיא תת-משפחה של משפחת הקוורץ. עשויה מחומר וולקני שמתגבש בצורות וצבעים רבים, שכבות שיוצרות תצורות של פסים, לעיתים ישרים ולעיתים מעגליים וצורות גיאומטריות יפהפיות, לא בהכרח סימטריות, בערבוב של מספר צבעים או בצבע בודד. שמה ניתן לה על שם האיזור באפריקה בו נמצאה לראשונה. הצבעים בה משתנים וכוללים סגול-אפור, ורוד, כתום ולבן לעיתים עם גוונים כתומים. לעיתים הן בהירות יותר בגווני ורוד ועיתים כהות יותר והרושם הכללי שמתקבל הוא חום-אפור.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: SiO2 תרכובת של סיליקה וחמצן. הקשיות היא 7-7.5 (בסולם של 1-10). מבנה ההתגבשות הקריסטלי הוא הקסהגונלי. לאבני האגת אין תצורה חיצונית ולרוב ניתן להשיגן בחלוקים או גושים. המשקל הסגולי הממוצע הוא 2.76 גרם לסמ”ק. מרבצים שלה נמצאו לראשונה בדרום אפריקה, באיזור בוטסוואנה (Botswana).

שימוש אנרגטי-רוחני:
השילוב של הסגול-ורוד שמייצג אנרגיה רוחנית, יחד עם החום שמייצג קרקוע ובסיס מאפשר להשאר מקורקעים ומאוזנים בזמן חיפוש אחר עולמות גבוהים יותר. עוזרת לשמור על דריכות וערנות בזמן ביצוע מטלות הדורשות דיוק רב.
בעיקר מעוררת את צ’קרת הכתר ומאזנת את צ’קרת הבסיס. יש בה גם כתום שמייצג יצירתיות וביצוע וניתן להניחה גם על הטבור. מסייעת לאדם לבטא רגשות מודחקים, מעוררת יצירתיות ומסייעת לפתרון בעיות רבות. מעודדת להסתכל אל הפתרון לבעיה במקום להתעמק בבעיה עצמה. יכולה לעזור לאדם המחפש הארה ללכת בנתיב הנכון לו.

היבט רגשי: עוזרת לאנשים בעלי רגישות יתר להתמודד עם אינטרקציות רבות. בכך יכולה לשתף פעולה עם האקוומרין. נותנת עידוד כשמרגישים בדידות או אבדן.

היבט מנטלי: מחדדת את החיבור להדרכה הפנימית שקיימת באדם כל הזמן. מסייעת לשמור על יושר פנימי ועל ידי כך לראות את הדברים כפי שהם בצורה ברורה, גם אם תמונת המצב עשויה להראות מטושטשת. עוזרת להתמקד בדקויות של מצבים תוך חידוד ההדרכה הפנימית לגבי מהו הדבר הנכון שצריך להיעשות.

היבט פיזי: מצוינת לתהליכי ניקוי רעלים מהגוף ומאזנת את פעולת העצבים. 

קישור למחיצה הכללית של משפחת הקוורץ