אגת אש Fire Agate

מראה: אחת מאבני האגת המרשימות ביותר. יש בה הבהובים בצבעי כתום, אדום, צהוב, ירוק וזהב בתוך בסיס של צבע חום. המראה הכללי הוא של אש ולהבות, לעיתים נראית כמו כדורים, שלהבות האש נמצאות במרכזן. שמה ניתן לך  על שם המראה המיוחד. לעיתים מכנים אותה בשם: “אגת להבה”.

מידע גימולוגי: שייכת למשפחת האגת, שהיא תת-משפחה של הקוורץ. ההרכב הכימי: SiO2, שילוב של סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי (משושה) והקשיות 7. אבני האגת-אש האיכותיות ביותר מגיעות ממקסיקו.

שימוש אנרגטי כללי: מחזקת את הצ’קרות התחתונות ומעניקה כוח הפיזי. טובה לאנשים הנוטים לברוח מהקשיים של החיים הפיזיים אל עולמות הרוח, אותם אנשים עשויים לשלם מחיר כבד בכך שהם מאבדים אנרגיה בסיסית של חיות. שימוש באגת-אש עשוי לעזור למשתמש להתחבר לעצמו באופן הבסיסי ביותר, תנאי הכרחי לחיבור טוב למימדים גבוהים יותר.

אגת-אש כאבן הגנה:
מצוינת לשימוש נגד “עין הרע” בכך שהיא מונעת מאנרגיה שלילית שנשלחת במתכוון מלהכנס לתחום של זה שאליו נשלחה, ובו-זמנית היא שולחת מסר אנרגטי אל השולח שגורם לו להתבונן על מעשיו. מתאימה לאנשים שעובדים רחוק מביתם מסיבות שונות וכן לטכנאים ובעלי מקצוע שעובדים באיזורים של מתח גבוה, מסנכרנת את הגוף הפיזי כך שיתקשר טוב יותר עם רמות גבוהות של אנרגיה.

היבט רוחני: על ידי איזון הצ’קרות התחתונות אגת-אש נותנת בסיס ותמיכה ממשית לתהליכים רוחניים אותם ניתן לעשות בעזרת אבנים “גבוהות” יותר.

היבט נפשי-רגשי:
מצוינת להשקטת פחדים כרוניים או סמויים, כאלה שאין באמת יודעים את סיבתם או מקורם. טובה לאיזון במקרי עודף במצבים שגורמים לאדם להתנהג בצורה שאינה לטובתו הגבוהה, כמו למשל: הרגעת תאוות בלתי-רצויות.

שימוש פיזי: מעצימה את כוח החיות של הגוף הפיזי. מאזנת את המצב ההורמונלי. מנקה חסימות בערוצי האנרגיה (מרדיאנים). מצוין להשתמש בה בשילוב עם רפואה סינית.

איזון האנרגיה המינית: עוזרת להבין את החיבור בין העוצמה של האנרגיה המינית לאלוהיות שבאדם ובמקרים מסוימים מאפשרת למשתמש לא לתת לתאוות המיניות לשלוט בו. מצוינת במקרים בהם אדם פוחד מהמיניות שלו ולכן חוסם אותה.