אגירין/אאיגירין – Aegirine

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: מתגבשת בעיקר במושבות או גושים פריזמתיים מאורכים בצבע שחור, חום, ירוק או אפור. התגלתה לראשונה בנורבגיה, ונקראת על שמו של האל הטווטוני (שבט גרמני עתיק) אאגיר. יש לה שם נוסף, נפוץ פחות: “אקמייין”.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: NaFe³SiO שילוב של: נתרן, ברזל, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי מונוקליני, הקשיות 6 בסולם מוס. המשקל הסגולי 3.52 גרם לסמ”ק. לרוב חצי שקופה עד אטומה. נמצאה עד כה באמריקה הצפונית, גרינלנד, נורבגיה, רוסיה ואפריקה.

שימוש אנרגטי: אבן הגנה, בעיקר במימד הפיזי. יש לה השפעה על מערכות חשובות בגוף כמו המערכת החיסונית, ההורמונלית, מערכת העצבים ומערכת חילוף החומרים.  נפלאה לנדודי שינה, במדיטציה לפני השינה ובאחיזתה ביד בזמן השינה. היא עושה סוג של החלקה ו”הירמון” של הרבדים השונים של האנרגיה האנושית שמאפשרים להחליק בבטחה ממצב של עירנות ולחץ למצב של שינה שלווה והרמונית. היא אינה מתגברת במהותה, אך בהחלט מעוררת מוטיבציה לעשייה.

היבט רוחני: מתפקדת כקולפן עדין, שמסיר בעדינות אין קץ קליפות מהרבדים השונים של המציאות, ורצוי להשתמש בה בעיקר כשמוכנים לאותו תהליך “קילוף”. האנרגיה שלה מחוללת שינוי גם ברמת ה-DNA, כך ששינויים שעושים בעזרתה יכולים להשפיע גם על רמת הנשמה.

היבט מחשבתי: מעודדת חשיבה חיובית, וממוססת רגשות קשים כמו רחמים עצמיים, ביקורת עצמית קשה או חוסר ערך-עצמי. עוזרת לפתוח פרספקטיבה ולהתבונן על הדברים מזווית רחבה ולראות את היופי הפנימי והפוטנציאל האנושי בעצמי ובזולת.

היבט רגשי: אחיזתה מפיגה דכדוך ומחזקת באופן מיידי תחושות טובות. טובה במיוחד לתמיכה בלב שבור בשל אבדן או בגידה, לצורך זה ניתן לשלב אותה עם האוונטורין הירוקה והסמוקי-קוורץ. מרככת הצפות רגשיות וניתן לשלב אותה עם הסודלייט. מחזקת את הנטייה לאופטימיות ולחיפוש המימד החיובי בכל מצב שקורה. מחזקת את הבטחון ותחושות הערך העצמי, מצוינת למיסוס חסימות אנרגטיות. נותנת עזרה אמיתית בשינוי תפישות פנימיות נוקשות, עוזרת להכניס הדהוד של רוך ופתיחות.  מה שפותח פתח לשינויים פנימיים חיוביים שעוזרים ליצירת מציאות נכונה יותר.

היבט פיזי:  מחזקת ומאזנת את המערכת החיסונית, מחזקת איברים חשובים בבטן כמו הכבד, הכליות, הטחול, הלבלב וכן מחזקת את העצמות. מצוינת להרגיע כאבי שרירים. מצוינת לשילוב עם תהליכים של ניקוי רעלים וצומות שונים למען הבריאות. טוב לתת אותה בתקופת החלמה ממחלה או מכל מצב של חולשה.