אג’ויט Ajoite

תיאור ומראה: אבן עידן-חדש בצבע שנע בין תכלת-קרחוני (ice-blue) לירקרק שמיימי. נקראת על שם האיזור בו התגלתה לראשונה בתחילת שנות ה-60: אג’ו באריזונה, ארה”ב. ניתן למצוא אותה כאבן בפני עצמה או משולבת עם קריסטל-קוורץ. כשהיא עומדת בפני עצמה ומלוטשת היא מזכירה לעיתים את הלרימר או האופאל.  למרות נדירותה היא פופולרית וידועה למדי בקרב שוחרי הקריסטלים.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: מורכבת למדי, וכוללת: חמצן, נתרן, זרחן, אלומיניום, סיליקה, מימן ומולקולות של מים. מבנה ההתגבשות הקריסטלי טריקליני. משקל סגולי ממוצע כ-3 גרם לסמ”ק וקשיות 3.5-4 בסולם שבין 1 ל-10. במידע עליה נמצא לעיתיםהבדלים בדרגת קשיות, לעיתים תוגדר כדרגה 7. כשמדובר על קשיות גבוהה יותר, הכוונה היא לרוב לאג’ויט מעורבת עם קוורץ.

שימוש אנרגטי:
בגוון הירקרק שלה מתאימה לנושאים רגשיים. יש לה אפקט חזק ומשמעותי על גוף הרגשות כאבן שמעוררת, מחזקת ומאזנת אותו. הצבע התכלכל טורקיזי מכוון לשימוש בצ’קרות הגבוהות ביותר. מתאימה למורים רוחניים, עוזרת להם להיחשף  לפוטנציאל שלהם לקדם את עצמם ולהעניק לעולם.

היבט רוחני: עוזרת להתחבר להדרכה הגבוהה ולמימד של המלאכים. באבנים מסוימות אף נוצרים אפקטים חיצוניים המאפשרים לראות בתוכן מעין דמות מכונפת. נותנת תמיכה להתמודדת עם ספקות שעשוי להתקל בהם אדם הנמצא בתהליך רוחני, בין אם הם נובעים מהסביבה החיצונית ובין אם מתוכו.

היבט נפשי-רגשי: לא משנה על איזו צ’קרה תונח, היא משפיעה על גוף הרגשות ומנקה אותו. האנרגיה שלה חודרת במעגלים עדינים, וממיסה שכבות של אנרגיות ישנות וצפופות שמקורן בטראומות ישנות. עבודתה עדינה יחסית ולא דרמטית. תהליך איתה עשוי לגרום להצפה רגשית אך יביא אחריו תחושת ניקוי והקלה. מעניקה למשתמש בה זקיפות-קומה ומוטיבציה, סבלנות, סובלנות, אמפטיה וחמלה כלפי עצמו ואחרים. מומלצת לאנשים שייעודם להיות מורים ומדריכים לאחרים.

היבט מנטלי:
עוזרת להרגיע היסטריה ואובססיות ולהגביר את המיקוד והריכוז. עוזרת לזהות אמונות פנימיות שאינן משרתות יותר. באופן כללי עוזרת להכיר בעובדה שאנו יוצרים את המציאות שלנו. עוזרת להשקיט ולמוסס את הצפת המחשבות כדי ליצור את השקט הנדרש לחיבור עם מימדים גבוהים באמצעות מדיטציה.

היבט פיזי: מעניקה איזון כללי למערכת ההורמונלית ותורמת לאיזון מצבי-רוח קשים וקיצוניים, מרגיעה התפרצויות רגשיות. בין היתר מצוינת לתופעות PMS (תסמונת-קדם-וסתית) שמלווה אצל נשים את המחזור החודשי. תורמת לחיזוק וטיהור הדם.

אג’ויט בשילוב עם קריסטל-קוורץ: הן יוצרות יחד מהות חדשה המושפעת בעיקר מתכונות האג’ויט ומקבלת חיזוק והעצמה מהקריסטל-קוורץ, שהיא קשה יותר ובעלת יכולת להעצים אנרגיות ולמוסס חסימות. הקריסטל-קוורץ מעניקה לאג’ויט מעין “זקיפות קומה אנרגטית”, בעוד שהאג’ויט מעניקה לקריסטל-קוורץ איכויות של ריכוך וזיכוך, יחד הן מייצגות את הפן האימהי, המחבק והמכיל של אמא-אדמה.