אבן-אילת Eilat-Stone

מראה: אבן אילת היא סוג של מלאכיט-קריסוקולה. צבעה לרוב כהה יחסית, אך קיימות אבני אילת בצבע תכול בהיר. ייחודה בכך שהמקום היחיד בו נמצאה עד היום הוא בישראל, באיזור תמנע שבדרום הארץ. נכון להיום המכרות הידועים התרוקנו, וניתן למצוא מעט מאד אבני אילת אצל סוחרי הקריסטלים. באבן אילת, כמו במלאכיט-קריסוקולה האנרגיה הרכה והנקבית של הקריסוקולה משלבת כוחות עם הנוכחות הגברית והחזקה של המלאכיט, אך היא מכילה בנוסף נחושת, אזורייט ומנגן.

מידע גימולוגי: אין נוסחה כימית מדויקת ואפשר לכנותה “אבן של קיבוץ גלויות”, מאחר והיא מורכבת מכמה אבנים. יש בה אחוז גבוה יחסית של נחושת. הקשיות הממוצעת היא 3 בסולם בין 1-10. היא תמיד אטומה, ומשקלה הסגולי נע בין 3.5 ל-4 גרם לסמ”ק, מבנה ההתגבשות הפנימי אינו ברור.

שימוש אנרגטי: אבן קלאסית של איזון. הנחושת שקיימת בה תורמת לתגבור ומעצימה את יכולתה לקרקע. האזורייט שבה מגבירה את יכולת הראייה לסוגיה. היא מכילה את התדר של “ישראל”, תדר ייחודי המחבר לשורשים ולאינפורמציה קדומה באדמה. היא עשויה להציף זכרונות היסטוריים של שבטים ועמים שחיו באיזור בין אם היו יהודים או שייכים לעם אחר שחי באותה סביבה גיאוגרפית.

שימוש רוחני: מזכירה את ארעיות הגוף והחומר ממנו עשויה הפלנטה, במדיטציה עמוקה איתה בטבע יכולה לגרום לאדם לחוות חוויה עמוקה של התחברות להיסטוריה של המקום, ואף לתהליך האבולוציה ויצירת היקום. בהיבט היסטורי מחברת לנפתולי השיבה הביתה של העם היהודי, אך עשויה להדהד לסימבול הפנימי של השיבה הביתה של כל אדם באשר הוא.

היבט מנטלי: מעודדת עשיית סדר וארגון בהיבטים שונים של החיים. הופכת את חווית השינה לרגועה יותר, ומומלצת בהקשר זה גם לסובלים מנדודי-שינה וגם לאנשים שנושא זה אינו בעייתי אצלם.

שימוש רגשי: מאזנת חשיבה עם רגש ויכולה להרגיע משמעותית בעת הצפה רגשית.

שימוש פיזי: עוזרת להתחבר לפלנטה ולמשמעויות העצומות שלה. חוויה זו עשויה לקרות בכל מקום בעולם, לא רק בישראל. הנחושת מחברת את הגוף לאדמה ומגבירה חוסן פיזי הנחוץ לתהליך. תורמת לניקוי הגוף מרעלים. בהנחה על הרחם מסוגלת להרגיע ולמתן כאבי מחזור-חודשי וביוץ. טוב לאחוז אותה ביד בעת לידה, מרככת את כאבי הצירים ועוזרת להתחבר לחוויית הלידה המצמיחה משהו נפלא מתוך הכאב.

*תודה למקס מורון על העזרה בהכנת מחיצה זו.