חיפוש כללי באתר

צילום: מקס מורון Photo by Max Morron www.mamo-p.com


גאוד של קרנליאן. צילום: גל אבירז מ"אמנות ורוח". www.art-with-spirit.com


גוש גולמי של קרנליאן. צילום: גל אבירז מ"אמנות ורוח". www.art-with-spirit.com


חלוקים של קרנליאן. מהאתר של "סטונאייג" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il


תליונים של קרנליאן. מהמבחר של נויה צוק - שיווק קריסטלים www.noyawareness.com צילום: נויה צוק.


חלוקי קרנליאן. מהאתר של "סטונאייג'" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il

קרנליאן Carnelian


מראה: סוג של אגת שקופה למחצה בצבע כתום-אדום. שמה נובע מהצבע של דובדבן הקורנל. הצבע עשוי לנוע בין כתום כהה, כמעט אדום לכתום בהיר כמעט לבן, לעיתים עם עורקים כתומים. אבן פופולרית ונפוצה. כמו כל אבני האגת היא מסמלת את העצמה והיופי של הפלנטה. היא אבן עתיקה שמוזכרת רבות בתרבויות קדומות. ידוע שבפרס העתיקה הרבו להשתמש כאבן חותם וכקמע. במסחר מכנים אותה לעיתים "קורניאול".

מידע גימולוגי: משפחת האגת היא תת-משפחה של הקוורץ. ההרכב הכימי:  SiO2 סיליקה וחמצן. מבנה התגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה, אך חיצונית מתגבשת כגושים. הקשיות בסביבות 7 בסולם 1-10 היא שקופה עד חצי שקופה. המשקל הסגולי הממוצע 2.65 גרם לסמ"ק. מקורה בעיקר מדרום אמריקה ואסיה. הרבה אבני קרנליאן המוצעות למכירה הן אבני אגת שעברו צביעה בצבע כימי, בלחץ וחום. אבני האגת הצבועות לרוב נראות מפוספסות בצבע עז, לעומת הטבעיות שהדוגמא עליהן תיראה יותר ככתמים אקראיים.

מידע אנרגטי כללי: רטט האנרגיה שלה עדין יחסית, היא מסמלת עוצמה ואנרגיה נשית. שימוש בה מעצים אנרגיה זו גם אצל גברים שזקוקים לכך. התדר שלה מחזק ומאזן את הצ'קרה השנייה, שעוסקת במיניות, רגש ויצירתיות. ידועה בשם: "אבן-השמחה", מאחר והאנרגיה שלה יוצרת שמחת-חיים ועליצות. היא מתחברת ליופי של האנרגיה הפיזית. נחשבת בדרך כלל לאבן שמתגברת אנרגטית, אך בזכות העדינות שלה יכולה להרגיע גם במקרים של עודף.

היבט נפשי-רגשי:  בזכות יכולתה להכניס שמחה, היא מסוגלת לאזן רגשות סוערים של כעס ושנאה ולהפיג קנאה. נותנת תוספת מרץ לאנשים איטיים. מחזקת מוטיבציה באופן כללי. מחזקת פריון בהיבטיו השונים: יצירת ילדים והוצאת פרויקטים שונים לפועל.

היבט מנטלי: עוזרת להתמקד בהווה. משפרת את כושר הריכוז. בתהליך מדיטציה יכולה לסייע לאדם לכוון למטרות גבוהות יותר. מצוינת לאנשים שעומדים מול קהל.

שימוש פיזי: מחזקת את ניקוי הדם וטיהור מערכת הרבייה. מאזנת הפרעות במחזור-החודשי ועיכול איטי. מעודדת  את הגוף להגיע למשקלו האידיאלי: אם הגוף זקוק לתוספת תהיה עלייה במשקל, ואם יש עודף תהיה ירידה. ממוססת  בצורה מהירה ויעילה מתח בצוואר/שכמות הנובע משרירים תפוסים, לשם כך יש להצמידה למקום הכואב. האנרגיה העדינה והחמימה שלה חודרת למקום התפוס ומשחררת אותו לאט ובעדינות. מחזקת את הגוף הפיזי ותורמת לשיפור הסיבולת, ולכן מתאימה לספורטאים, רקדנים, עובדי אדמה וסבלים.

 

 
 תכונות קריסטלים   
 הרצאות   
 צ'קרות   
 השפע   
 גלריית תמונות   
 מן התקשורת category  
 המלצות   
 ספרים מומלצים   
 פרופיל אישי   
 זכויות בעלי חיים category  
 כניסה לפורום   
 צור-קשר   
 הרשמה לדיוור   
 

הרשמה לדיוור
דואר אלקטרוני *
שם *
 
חיפוש קריסטליםתקנון ותנאי שימוש באתר © כל הזכויות שמורות
פיתוח ותחזוקה: בינטרנט בניית אתרים   בינטרנט פיתוח ובניית אתרי אינטרנט