חיפוש כללי באתר

אגת תחרה. מהאוסף של רוס בהנק מארצות הברית. Agate Laca, from the collection of Russ Behnke, USA


אגת, צילום בהגדלה. תמונה של מקס מורון Photo: Max Moron אתר: www.mamo-p.com


אגת מרהיבה. צילום: מקס מורון photo: Max Morron www.mamo-p.com


אגת מדהימה בעלת 6 צבעים מארגנטינה. מהאוסף של רוס בהנק, ארה"ב. From the collection of Russ Behnk, USA


אבני אגת מפוספסות. מהאוסף של ג'ון ד. מרשל מארה"ב. From the collection of John D. Marshall


אגת בנדד בצבעים שונים. מהאתר של "סטונאייג'" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il

אגת - כללי Agate


אגת - כללי
תיאור כללי ומראה:
האגת היא תת-משפחה של הקוורץ וכוללת אבני קוורץ שקופות למחצה. טווח הצבעים גדול ונרחב. השם "אגת" נובע מהמילה היוונית "אגטיק" שמשמעותה "מאושר". אחת האבנים העתיקות ביותר הידועות לאדם, סבורים שהיא אבן ה"שבו" מחושן הכהן הגדול המייצגת את שבט נפתלי. פרט לאבני האגת הרגילות ישנם סוגים רבים של אגת בעלי שם ספציפי הנובע מהמראה המיוחד שלהן (אגת תחרה-כחולה) או מהמקום בו נמצאו (כמו אגת בוטסוואנה).

מידע גימולוגי: שייכת למשפחת הקוורץ הענפה, ההרכב הכימי זהה לזה של משפחת הקוורץ: SiO2, שילוב של סיליקה וחמצן. הקשיות היא 7 בסולם של 1-10, מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי. אגת היא למעשה חומר וולקני שמתגבש בתצורות וצבעים רבים, פעמים רבות בשכבות שיוצרות מראה של פסים ישרים או מעגליים. 

אגת כללית ובנדד (מפוספסת) Agate Banded

שימוש אנרגטי כללי: האגת הנפוצה ביותר מתגבשת לרוב בשכבות בתצורה של  פסים או בדוגמאות של כתמים שונים. בגווניה הטבעיים היא לרוב אפורה או בצבע קרם חיוור ואינה בולטת למראה, לכן מרבים לצבוע אותה בצבעים כימיים. אבני האגת מייצגות תדר עדין יחסית של ריפוי, עובדה שאינה נחשבת בהכרח לחסרון. הן מייצגות את הקשר עם האדמה וממלכת הצמחים ובעבר שימשו בטקסים שונים להגברת שפע ושגשוג חקלאי. באופן כללי הן מרגיעות ומפחיתות לחץ ומתח והשפעתן בהתאם לצבע. 

אגת צבועה (בנדד): אין לה כמעט הדהוד אנרגטי, ועיקר כוחה במראה ובתדר של הצבע. במסחר חלה חובה ליידע את הלקוח לגבי העובדה שנצבעו. נחשבת פופולרית ואהובה,  מופיעה בשלל צבעים ומחירה לא גבוה. המשיכה אליה היא לרוב בזכות התדר של הצבע.

אגת לא צבועה: אבן נעימה, בעלת אנרגיה עדינה. מחברת את המשתמש בה לעוצמתו של הטבע. מעניקה הרגעה כללית. מחזקת את הגוף ועוזרת להטמעה של ויטמיני B שונים, מקילה על התכווצויות. הודפת אנרגיות שליליות חיצוניות ולא מאפשרת להן לחדור אל השדה האנרגטי של המחזיק כך שבעקיפין היא נותנת הגנה מסוימת. מצוינת לאנשים בעלי "חוט שדרה חלש" שיש להם נטייה להיות מושפעים מאנרגיות חיצוניות.

 

 
 תכונות קריסטלים   
 הרצאות   
 צ'קרות   
 השפע   
 גלריית תמונות   
 מן התקשורת category  
 המלצות   
 ספרים מומלצים   
 פרופיל אישי   
 זכויות בעלי חיים category  
 כניסה לפורום   
 צור-קשר   
 הרשמה לדיוור   
 

הרשמה לדיוור
דואר אלקטרוני *
שם *
 
חיפוש קריסטליםתקנון ותנאי שימוש באתר © כל הזכויות שמורות
פיתוח ותחזוקה: בינטרנט בניית אתרים   בינטרנט פיתוח ובניית אתרי אינטרנט