חיפוש כללי באתר

חלוקי אוניקס שחורה. מהאתר של "אירית קריסטלים" www.iritltd.com


אבני אוניקס בשחור ולבן. מהאתר של "מורנו קריסטלים" www.moreno-stone.co.il


פסלונים של פילים מאוניקס בהירה. מהאתר של "אירית קריסטלים" www.iritltd.com


אוניקס שחורה עם נגיעות בלבן. מהאתר של "סטונאייג'" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il


אוניקס מרבל. מהאתר של "סטונאייג'" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il

אוניקס Onyx


תיאור: ממשפחת הקוורץ. בטבע מופיעה בעיקר בצבע שחור. עשויה להופיע גם בלבן, ירוק, כחול, חום, ורוד כתום וצירופים שונים. אחת מאבני החושן של הכהן הגדול, שם מכונה בשם המקראי "שוהם". אבן נפוצה שמרבים להכין ממנה קישוטים וקמיעות. בתרבות המאיה והאצטקים נחשבה לאבן קדושה שמביאה את האור.

מידע גימולוגי: ההרכב הכימי שלה SiO2 תרכובת של סיליקה וחמצן, מבנה ההתגבשות הפנימי הקסהגונלי-משושה והקשיות נעה בין 6.5 ל-7. משקלה הסגולי הממוצע 2.6 גרם לסמ"ק. המצב הוולקני המיוחד במקסיקו גרם לכך שיש באיזור זה שפע של אבני אוניקס כך שהאבנים המובחרות ביותר מגיעות משם. (מלבד מקסיקו, ניתן למצוא אותה בארגנטינה, קולומביה, צפון אפריקה, יוגוסלביה, פקיסטן ועוד..)

שימוש אנרגטי: האנרגיה שלה חזקה ובוטה ורבים חשים לא בנוח איתה. ניתן להשתמש בה לאחר שחווים חוויה עמוקה ובלתי-שגרתית, והיא עוזרת לחזור לשגרה תוך כדי שימור החוויה. היא מחזקת את המרכוז ומאפשרת חיבור לאנרגיות גבוהות.

שימוש מנטלי: עוזרת להשתחרר מקשרים בעייתים עם אנשים אחרים. מצוינת לאיזון היין והיאנג: גברי לעומת נשי, אינטואיטיבי לעומת מעשי, רגשי לעומת הגיוני, להבין שהפכים הם שני היבטים של אותו דבר. 

אוניקס שחורה: היא האוניקס הנפוצה ביותר. תכונתה העיקרית היא היותה מקרקעת. עבודת הקרקוע שלה נעשית בצורה חזקה ובוטה, מעין זריקת עוגן. בעיקר מתאימה לאנשים שחוסר הקרקוע מפריע להם להתנהל ביומיום. מעמעמת תחושות צער, ואפשר להשתמש בה בתקופות בהן חייבים לתפקד מעשית, כמו בתקופות אבל. היא עוזרת למתן את הצער ולחזק את השליטה העצמית.  

אוניקס-מרבל (Onyx-Marble
):
למרות שמה, אין מדובר באוניקס, אלא בקלציט שמעורבת בארגונייט. היא נקראת כך כי היא מזכירה מעט את האוניקס בצורתה החיצונית. מופיעה בצבעי קרם, צהוב וירוק מעורבים בלבן. לעיתים מופיעים עליה קטעים או פסים חומים, אפורים ואף שחורים. חשוב לא להתבלבל בינה לבין אבן שיש מפוספסת בצבעים שונים. לאוניקס-מרבל קשיות נמוכה של 3.5 והיא אינה מתאימה לתכשיטים. כן השתמשו בה לפיסול וניתן לראות פסלים מחומר זה אצל אמנים גדולים כמו הפסל רודן.

סרדוניקס: זהו שילוב של שתי אבנים: אוניקס וקרנליאן. ניתן לקרוא עליה במחיצה שלה באתר הקריסטלים.

קישור למחיצה של הסרדוניקס

קישור למחיצה הכללית של משפחת הקוורץ

 

 
 תכונות קריסטלים   
 הרצאות   
 צ'קרות   
 השפע   
 גלריית תמונות   
 מן התקשורת category  
 המלצות   
 ספרים מומלצים   
 פרופיל אישי   
 זכויות בעלי חיים category  
 כניסה לפורום   
 צור-קשר   
 הרשמה לדיוור   
 

הרשמה לדיוור
דואר אלקטרוני *
שם *
 
חיפוש קריסטליםתקנון ותנאי שימוש באתר © כל הזכויות שמורות
פיתוח ותחזוקה: בינטרנט בניית אתרים   בינטרנט פיתוח ובניית אתרי אינטרנט