חיפוש כללי באתר

אמטיסט גולמית. צילום: מקס מורון Photo by Max Morron www.mamo-p.com


מושבת אמטיסט בצורת כנפי מלאך. צילום: מקס מורון Photo by Max Morron www.mamo-p.com


מושבה ענקית של אמטיסט. מהאוסף של בלייק ברנט, ארה"ב. A giant Amethyst cluster. From the collection of Blake Barnett, USA


מושבה נדירה, מהאוסף של אלברט ראס מסלובקיה A rare Amethyst cluster. From the collection of Albert Russ from Slovakia


מושבה ענקית של אמטיסט, מהאוסף של אלאן פלרמו האמריקאי Giant Amethyst cluster from the collection of Alan Palermo


אמטרין. צילום: מקס מורון: Ametrine. photo: Max Morron www.mamo-p.com


מושבת אמטיסט. מהמבחר של נויה צוק - שיווק קריסטלים www.noyawareness.com צילום: נויה צוק.


צמיד של אמטיסט ופרידוט. מהאתר של "סטונאייג" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il


חלוקי-נחל של אמטיסט, מהאתר של "סטונאייג'" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il

אמטיסט (אחלמה) Amethyst


תיאור כללי ומראה: אחת האבנים המוכרות והאהובות ביותר. תמיד סגולה, בגוונים שנעים בין סגול כהה לסגול בהיר, לעיתים כמעט חסר-צבע. מתגבשת בגושים, שיניים או מושבות. נפוצה יחסית ומחירה אינו גבוה. מקור השם מיוונית ופירושו: "לא שתוי". כששמים אמטיסט בתוך אלכוהול היא מחלישה את השפעתו, לכן הלוחמים ביוון העתיקה נהגו לשתות יין בגביעי אמטיסט לפני צאתם לקרב. סיפור זה נפוץ גם לגבי אבירי השולחן העגול שיצאו למסעות הצלב.

תיאור גימולוגי: שייכת למשפחת הקוורץ הענפה, ההרכב הכימי SiO2, סיליקה וחמצן. מבנה ההתגבשות הקסהגונלי-משושה. הקשיות בדרגה 7 בסולם 1-10. בזכות יופייה, קשיותה ומחירה הסביר היא אידיאלית לשיבוץ בתכשיטים. מתגבשת במקומות רבים בעולם. אבני אמטיסט שמקורן מדרום אפריקה מכילות על-פי רוב פסים לבנים של קריסטל-קוורץ.

שימוש אנרגטי: משוייכת לצ'קרת העין השלישית. אבן מרגיעה שמשקיטה את התודעה. באחיזתה, בעיקר בהצמדה למצח היא מאיטה את מהירות גלי המוח לתדירות בה מתאפשרות רגיעה ומדיטציה. עוזרת לעבור בקלות רבה יחסית למצב של שינה כך שהיא עוזרת למתקשים להרדם ומרגיעה כעס. 

היבט נפשי-רוחני: תומכת במעברים לסוגיהם: בין ערות לשינה, בין ספקנות לאמונה (בעיקר אצל אלה המתחילים דרך רוחנית) ובין מצבי הוויה (חיים ומוות), מהדהדת את המסר שהמוות אינו הסוף כי אם תחנה בדרך, לכן מתאימה למתאבלים ולאנשים מודעים שנמצאים בסוף חייהם. טובה לעבודה עם חלומות: מגבירה חלימה ועוזרת להבין את משמעות החלום.  

במישור המנטלי:
מתאימה לשימוש במצבי עייפות יתר ותשישות. מצוינת להקלת מתח,  מסיעת לנדודי שינה ולסובלים מסיוטים כרוניים.

במישור הפיזי: מרגיעה כאבים הנובעים מעקיצות רעילות. מצוינת להרגעת כאבי ראש עצבניים, בעיקר כאלה שנגרמים מעודף פטפוט של המוח. עשויה להקל על מיגרנה, אך לא בהכרח תעלים אותה.

מספר מקרים בהם רצוי לא להשתמש באמטיסט:   
1. אנשים שאינם מקורקעים: היא מחברת את המשתמש לתדרים גבוהים ומעודדת ריחוף, לכן לא מומלץ להשתמש בה בכל המקרים בהם חשוב לבסס את הקרקוע. 2. אנשים בגמילה מסמים אלכוהול, סיגריות וכו' הסיבה היא שגמילה מלווה פעמים רבות בסיוטים והזיות ורצוי לא לצרף אמטיסט שמעודדת ריחוף ועשויה לגרום להתרחקות מהתהליך, חשוב לאפשר לאנשים במצב זה להתקרקע במידת האפשר ולתת אבנים כמו סמוקי-קוורץ. 
3. ילדים מגיעים לעולם כמהויות רוחניות ומתקרקעים בשנותיהם הראשונות, רצוי לא לתת להם אבן שמעודדת ריחוף. ילדים רבים נמשכים אל האמטיסט. החל מגיל ההתבגרות אין כל בעיה לתת אותה. עד אז מומלץ להמנע. 
4. חולי-נפש: במחלות נפש שונות עשויים להווצר קרעים בהילה, מה שמאפשר לאנרגיות  חיצוניות לחדור פנימה. האמטיסט שמרחיבה את ההילה עלולה להעצים את התהליך ולכן אינה רצויה. יש לציין שחולי-נפש הם מטבעם בעלי רגישות גבוהה ועל-פי רוב יחושו רתיעה ממנה.

קלסטר (מושבה):מתפקדת כמטהר אויר רוחני, מושכת אליה אנרגיות כבדות, טוענת אותן באנרגיה חיונית ומשחררת אותן. אידיאלי להניחה בחדרים שונים, מנטרלת אלקטרומגנטיות ומתאים להניחה ליד מכשירים פולטי-קרינה כמו: טלוויזיה, מחשב, מיקרו-גל וכו'. כשקונים מושבה, רצוי לקחת בחשבון את גודל החדר אליו היא מיועדת. בשונה מהמושבה של הקריסטל-קוורץ, מושבת האמטיסט לא מנקה את עצמה ועלולה להתעמעם ולאבד את הברק, לכן רצוי לטהר אותה לעיתים קרובות. היא אינה מטהרת קריסטלים המונחים עליה.

אמטיסט וסיטרין: אמטיסט שמתחממת בבטן האדמה משנה את צבעה לגוונים של צהוב וחום והופכת לסיטרין, שזהה לאמטיסט בצורתה אך שונה ממנה בתכונותיה. נהוג ומקובל לחמם אמטיסט במעבדה על-מנת להפכה לסיטרין ורוב הסיטרינים הנמכרות כיום הן אמטיסטים שעברו תהליך כזה. אבני סיטרין שנוצרו כך בטבע, קיימות אך הן נדירות יותר. קיימת גם האמטרין (ראה בנפרד) הנוצרת כשתהליך החימום לא הושלם ואז מתקבלת אבן שמשלבת בו-זמנית את צבעי הצהוב של הסיטרין והסגול של האמטיסט.

אמטיסט בערכת כוכב ארבע הרוחות: אמטיסט היא אחת משתי האבנים המרכיבים את ערכת "כוכב ארבע-הרוחות" - ערכת קריסטלים לשימוש אישי. לאתר המכיל הסברים על הערכה יש ללחוץ על הקישור הבא:

 www.cmw-kit.com 

 

 
 תכונות קריסטלים   
 הרצאות   
 צ'קרות   
 השפע   
 גלריית תמונות   
 מן התקשורת category  
 המלצות   
 ספרים מומלצים   
 פרופיל אישי   
 זכויות בעלי חיים category  
 כניסה לפורום   
 צור-קשר   
 הרשמה לדיוור   
 

הרשמה לדיוור
דואר אלקטרוני *
שם *
 
חיפוש קריסטליםתקנון ותנאי שימוש באתר © כל הזכויות שמורות
פיתוח ותחזוקה: בינטרנט בניית אתרים   בינטרנט פיתוח ובניית אתרי אינטרנט