חיפוש כללי באתר

חלוקי-נחל ג'ייד בגוונים שונים. מהאתר של "סטונאייג'" צילום: שני תודר. photo: Shani Toder www.stoneage.co.il


דמויות מפוסלות מג'ייד. תמונה מהאתר של סטונאייג' stoneage.co.il צילום: שני תודר


חלוקי-נחל של ג'ייד בצבעים שונים מהאתר של "מורנו קריסטלים" moreno-stone.co.il


חלוקי נחל של ג'ייד כחולה. מהאתר של סטונאייג' stoneage.co.il צילום: שני תודר


חלוקי ג'ייד כהים (נפרייט). מהאתר של אירית קריסטלים iritltd.com

ג'ייד (אבן-ירקן) Jade


תיאור ומראה:  הצבע הוא בעיקר ירוק, החל מגוון אפור או מלכותי עד גוונים חומים וצהבהבים, מופיעה צבעים נוספים כמו: אפור, לבן, קרם, כתום-צהבהב, כחול, שחור וורוד. הגרסה הורודה/סגולה שלה נקראת "ג'ייד לוונדר" והיא נדירה ויקרה יחסית. מחלקים את הג'ייד לשתי קבוצות: "ג'ידייט"(Jadeite) שמופיעות בדרך כלל בירוק בהיר ובכל יתר הצבעים המצוינים למעלה (פרט לורוד), הן אבני הג'ייד היקרות יותר. הכהות יותר מכונות "נפרייט" (Nephrite) וצבען ירוק כהה או ורוד. ישנן אבנים שדומות לג'ייד, כמו הסרפנטיין שמשמשת לה כחיקוי ולעיתים במסחר מתבלבלים ביניהן. בולטת במיוחד הג'ייד השחורה שמידע עליה ניתן למצוא בסוף המחיצה.

מידע גימולוגי:
הג'ייד מפורסמת בכך שאינה נוטה להשבר, למרות קשיותה הבינונית שנעה בין 5.5-6 בסולם של 1-10 ניתן למצוא פסלונים, קישוטים ותכשיטים שמקורם בעיקר במזרח. הנוסחה הכימית משתנה וכוללת חמצן, אלומיניום, ברזל, סיליקה נתרן וסודיום. היא שקופה למחצה עד אטומה לחלוטין  ומבנה ההתגבשות הפנימי מעורב: מונוקליני/סלעי. המשקל הסגולי נע ביו 3.30 ל-3.38 גרם לסמ"ק.

שימוש אנרגטי כללי: ידועה כ"אבן החלומות" ו"אבן הנאמנות". מחזקת את מסירותו של האוחז בה למימוש מטרותיו. משפרת זכירת חלומות ועוזרת ב"פתרון חלומות". לצורך זה אפשר להניחה מתחת לכרית לפני השינה. 

היבט רוחני: היא אינה אבן רוחנית במהותה, אך אחיזתה לאורך זמן לסבב את חיבור המשתמש בה ליכולותיו המיסטיות.

מידע היסטורי: מוזכרת בתרבויות עתיקות רבות: ביוון העתיקה נהגו להיעזר בה לטיפול בבעיות עיניים. במצרים העתיקה היתה נפוצה בקברים עתיקים. מוזכרת בתרבות ה"מאיה" והיתה נפוצה מאד (עד היום) במזרח הרחוק שם שימשה ומשמשת להכנת תכשיטים וחפצי נוי יקרים. הסוחרים במזרח הרחוק נוהגים להחזיקה בידם הימנית בזמן משא ומתן, מאחר ומחברת את האוחז בה ליכולת החלטה-מהירה, ועמידה על המקח. 

היבט נפשי-רגשי: הג'ייד הירוקה עוזרת לאיזון כללי של צ'קרת הלב, עוזרת לאדם להרגיש אהבה ולהעניקה ללא תנאי. מגבירה הרמוניה ושלווה ואפשר להשתמש בה לממש באופן מעשי חלומות ושאיפות. מבחינה רגשית מאוד מרגיעה ומנחמת. מחברת לחיים, לאהבה, לרוך, ולתחושת משמעות. 

היבט חשיבתי: בג'ייד בעלת הגוונים הצהובים ניתן להשתמש לחיזוק הבטחון העצמי. עוזרת לאדם להשען על עצמו ולממש את עצמו, וכן להיות פתוח יותר לרגשות הזולת בדרכו להשיג את מטרתו. עוזרת לעשות הפרדה בין עיקר לטפל.

היבט פיזי: טובה באופן כללי לעור. אפשר באמצעות תמצית ממנה לשפר ולהחליק את מראה העור ולתרום לבריאות השיער. אחיזתה עוזרת לשפר יכולות אבחון של מחלות והפרעות שונות ולכן תתאים לרופאים ואחיות, וטרינרים, וכל המטפלים למיניהם העוסקים באבחון. הג'ייד הלבנה היא בעלת השפעה מרגיעה על מערכת העצבים.

רולר-ג'ייד: מכשיר עתיק יומין שמוצאו במזרח הרחוק, בעיקרו הוא גלגלת שעשויה מאבן הג'ייד. עד היום הוא  פופולארי בשימוש אצל מסז'יסטים וקוסמטיקאיות לצורך החלקת העור.

ג'ייד שחורה:
הג'ייד שחורה היא אבן חזקה מאד להגנה, חזקה אף יותר מהטורמלין השחורה, אך הרבה פחות נפוצה והרבה יותר יקרה. היא מגינה בכל המישורים: על הגוף הפיזי והאתרי, מפני אנרגיות שליליות ואף מאנרגיה קשה שמגיעה ממקורות כמו תקשורת ההמונים. הבעייתיות היחידה היא בעובדת היותה לא נפוצה. נחשבת כאבן של מזל המגינה מראש מפני מחלות. מצוינת לגיל הזהב, מעודדת אנשים מבוגרים יחסית ומחזקת מבפנים, עוזרת להיות פעילים ולחוש צעירים ועצמאיים. עוזרת לשיפור ההרמוניה בין אנשים כשיש הבדלים ברמת האנרגיה, כך שאפשר להסתדר טוב יותר עם אנשים סוערים, כוחניים יותר או בעלי קצב פנימי שונה מזה של המשתמש בה. היא סמל לאצילות ואידיאליזם.  

ג'ייד שחורה, היבט רוחני: עוזרת לחולל קסמים באמצעות מודעות עצמית ותהליכים רוחניים. אחת האבנים המומלצות ביותר לעבודה שאמאנית (הילינג ותהליכים רוחניים על-פי המסורת האינידיאנית). כמו אבני ג'ייד אחרות נפלא לעבוד איתה באמצעות חלימה. היבט רגשי: עוזרת לעשות טרנספורמציה מודעת לרגשות קשים וכן מספקת את האומץ להתמודד עם הטראומה שרגשות כאלה יושבים עליה לחוות אותה ולשחררה. שימוש פיזי: מחזקת את האנרגיה הפיזית של המשתמש בה. מצוינת להתמודדות עם זיהום, כולל וירוסים או חיידקים. טובה באופן כללי לתחלואים שונים שמקורם בגיל מבוגר. מחזקת ומתפעלת את מערכת הניקוי והסינון של הגוף, בעיקר משפיעה לטובה על הטחול והכליות. מאזנת באופן כללי את מערכת הריפוי העצמי של הגוף האנושי כך היא מומלצת לאנשים החולים במחלות אוטו-אימוניות.

 

 
 תכונות קריסטלים   
 הרצאות   
 צ'קרות   
 השפע   
 גלריית תמונות   
 מן התקשורת category  
 המלצות   
 ספרים מומלצים   
 פרופיל אישי   
 זכויות בעלי חיים category  
 כניסה לפורום   
 צור-קשר   
 הרשמה לדיוור   
 

הרשמה לדיוור
דואר אלקטרוני *
שם *
 
חיפוש קריסטליםתקנון ותנאי שימוש באתר © כל הזכויות שמורות
פיתוח ותחזוקה: בינטרנט בניית אתרים   בינטרנט פיתוח ובניית אתרי אינטרנט