קרוסייט Cerussite

מאת מיכל ביאל-ויסלברג

תיאור ומראה: מתגבשת לרוב במושבות של גבישים מאורכים שיוצרים תצורות גיאומטריות מעניינות, לעיתים שתי וערב מרושת. הצבע הוא לרוב לבן או שקוף חסר-צבע, אפור, ולעיתים בגוון ירקרק או כחלחל. השם נובע מהמילה הלטינית 'קרוסה' שפרושה: 'עופרת לבנה'. היא אינה נפוצה. יש איזכורים לגביה בחומר כתוב מהמאה ה-16, מרבצים שלה נמצאו באירופה, בעיקר בסקוטלנד, אוסטריה, איטליה וצ'כיה וגם בארצות הברית ובדרום-אפריקה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית: PbCO3 כוללת: עופרת, פחמן וחמצן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הוא אורטהורומבי ובמקרה של הקרוסייט נותן פריזמות מרובעות. אבן רכה בעלת נטייה להשבר, הקשיות היא 3-3.5 בסולם של 1-10. כבדה יחסית ומשקלה הסגולי: 6.58 גרם לסמ"ק.

שימוש אנרגטי כללי: מצוינת למדיטציה, מתגברת את כמות אנרגיית האור בהילה כשאוחזים, עונדים או מניחים אותה על הגוף. מייצגת קסם, המתבטא בשינויים מודעים שמתבטאים ברמה התודעה הגבוהה ביותר האפשרית. ייחודה ברישות המיוחד שיוצרים הגבישים שלה שגורם להדהוד ייחודי.

היבט רוחני: זוהי אבן שמייצגת תהליכי אלכימיה, שהם בעצם תהליכים קסומים של שינוי שלא ניתן להסבירם מדעית. האבן מגלמת במבנה שלה היבטים שונים של גיאומטריה מקודשת, שהיא השפה הרוחנית היקומית הגבוהה ביותר, ההדהוד מתבטא בה בכל צורה אפשרית של צורה גיאומטרית שנוצרת בה. בתהליכים האנושיים שניתן לעשות איתה זה עשוי להתבטא בטרנספורמציה פנימית שמתחילה מהרמה הרוחנית ומנתבת עצמה אל תוך חיי היום יום.

שימוש חשיבתי: הנוכחות שלה עוזרת לאזן את המחשבות, הרישות שלה מהדהד אנרגטית ומסייע לראות את המציאות בצורה צלולה וברורה. אפשר לקרוא לה: "אבן הפרופורציה". הנחת מושבה שלה על שולחן עבודה עשויה להועיל לתהליכי המחשבה של אנשים שעוסקים במקצועות הדורשים חשיבה ריאלית: פיסיקאים, מתמטיקאים, סטטיסטיקאים וכו'.

שימוש רגשי נפשי: האיזון שהעבודה איתה מעניקה מאזן ומתחזק את הגוף הרגשי, מרגיע ונותן מקום לשמחה הפנימית ויצירתיות. מדיטציה איתה עוזרת להתבונן בראייה רחבה בעיקר על מצבים שמובילים לכעס ודכדוך ולעשות התמרה לאותם רגשות קשים, מה שעשוי לחזק את המוטיבציה לעשייה.

שימוש פיזי: היא כמו מחשב חיצוני חכם שמאזן את המוח הפיזי, מרגיעה או מעצימה את פעולתו בהתאם לצורך. מצוינת להפרעות קשב בכל גיל  Add/Adhd כמו-כן אחיזתה מעניקה הפעלה פיזית לצ'קרות השונות ומחזקת את זרימת אנרגיית האור דרכן. שימוש בה לאורך זמן עשוי לעודד את הגוף להגיע למשקלו האופטימלי, בעיקר במקרים של עלייה במשקל שנגרמת עקב בעיות רגשיות שונות.