מגנזייט/מגנסייט Magnesite

מראה: מתגבשת  בגושים פחוסים שמזכירים צורת  מוח אנושי או כרובית. יש לה גם גירסה  נפוצה פחות של מושבה של משטחים המשולבים זה בזה בתצורות דמויות מדרגות. המראה הגולמי הוא בדרך כלל של מרקם גבסי. על-פי רוב מופיעה בלבן, אך יכולה להופיע גם בחום, צהוב ואפור. הלבן יכול להיות בעל גוון של קרם ולעיתים יש לו גוון כחלחל או ירקרק. כמו ההיולייט נוטים לעיתים לצבוע אותה בטורקיז ולהשתמש בה כחיקוי של טורקיז. השם של החיקוי הוא: מגנסייט-טורקניי.

מידע גימולוגי: מרכיב עיקרי בה הוא המגנזיום, הנותן לה גם את שמה. הנוסחה הכימית היא: (Mg(CO3 שילוב של מגנזיום, חמצן ופחמן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הקסהגונלי-משושה, דומה לזה של הקלציט, ובדומה לקלציט גם היא מתגבשת לעיתים במבנים דמויי מעוין או מקבילית. הקשיות היא 4 בסולם של 1-10, משקלה הסגולי הממוצע 3 גרם לסמ"ק. שקופה עד שקופה למחצה.

היבט כללי-אנרגטי: היא אינה נדירה, אך בהחלט אינה מבין האבנים היותר נפוצות ומוכרות. מצוינת לעבודה על תכנים רגשיים יחד עם אבני לב ורודות. בגרסתה החומה והאפורה נותנת קרקוע עדין וכן "הארקה" של אנרגיה עודפתאל תוך האדמה. יש לקחת בחשבון שכשצובעים אותה היא מאבדת את רוב כוחה האנרגטי.

היבט רוחני: אבן מצוינת למדיטציה, עליה לתדרים גבוהים וחיזוק יכולות תקשור. בהנחתה על העין השלישית עשויה להביא את המשתמש בה לתחושה חזקה של העצמה אנרגטית.

היבט רגשי-מנטלי:  מצוינת כדי לקחת רעיונות גולמיים ותצורות חשיבה פוטנציאליות, לפרש וללטש אותם כדי שישרתו בצורה ברורה וחדה. עוזרת למשתמש בה להתחבר לפוטנציאל שלו ולממשו בצורה הטובה ביותר. תומכת בעשיית שינויים חשיבתיים. היא אחת האבנים הטובות ביותר לתרגם את התחושות של הלב להבנה ומחשבות. מצוינת לאנשים רגישים מאד שכשהרגש מציף אותם חווים חוסר איזון. אנשים כאלה בדרך כלל פתוחים מבחינה רגשית וחווים רגשות בצורה חזקה, אך נוטים "ללכת לאיבוד" בסבך רגשותיהם. המגנזייט עוזרת לתרגם את הרגש למימד יותר מעשי. יחד עם זאת, לאנשים נוקשים מדי מבחינה רגשית היא משמשת כאבן מרגיעה.

היבט פיזי: כמו הקלציט, גם המגנזייט טובה לסוגיות של שלד, סחוסים ועצמות. עוזרת לנטרל ריחות חזקים של הגוף. מצוינת לשחרור מתח בגוף הפיזי, בעיקר כשמדובר בשרירים תפוסים. מחזקת ומעצימה את זרימת האנרגיה הכללית ואת העברת החשמל בגוף הפיזי ולכן טובה למרפאים שעובדים עם ערוצי ונקודות אנרגיה, בשיטות כמו: שיאצו, רפלקסולוגיה ואקופונקטורה. עוזרת לפתוח חסימות בערוצי האנרגיה השונים וניתן לעבוד איתה ישירות על נקודות של אקופונקטורה. מרככת תופעות של קדם-מחזור (PMS) וכאבי מחזור וביוץ.