יולקסייט – אבן הטלוויזיה Ulexite – TV rock

תיאור כללי ומראה: לבנה או שקופה חסרת-צבע, מחורצת לאורכה ומתגבשת לרוב בגושים מעוגלים וסיביים. כשמזיזים אותה ניתן לראות בה ברק ייחודי שמזכיר קצת את זה של הסלנייט. כשמניחים אותה על משטח היא מקרבת ומגדילה את מה שתחתיה, ו"מקרינה" אותו על שטח הפנים העליון שלה זו הסיבה שלעתים  מכנים אותה בשם: "אבן הטלוויזיה", כינוי אחר נפוץ שלה הוא: "אבן הראייה". נקראת על שם הכימאי הגרמני ג'ורג' לודוויג יולקס  שחי במאה ה-19 והוא זה שאבחן בדק והגדיר את האבן לראשונה.

מידע גימולוגי: הנוסחה הכימית:(NaCaB5O6(OH)6·5(H2שילוב של חמצן, בורון, קלציום, נתרן ומימן. מבנה ההתגבשות הקריסטלי הפנימי הוא טריקליני (תלת-שיפועי). הקשיות נמוכה: 2.5 בסולם מוס. גם המשקל הסגולי נמוך: כ- 2 גרם לסמ"ק. היא שקופה עד חצי-שקופה. ניתן למצוא מרבצים שלה בעיקר באיזור המדברי המזרח-תיכוני בארה"ב. עיתים מתקיימת בה תופעת "עין החתול".

שימוש אנרגטי: אפשר לכנות אותה "אבן הראייה" והיא אכן מעודדת ומתגברת היבטים שונים של ראייה: פיזית, מחשבתית, רגשית ורוחנית. היא מקילה על ראיית בעיות ומציאת הפתרון להן, מתגברת ראייה על-חושית, בין היתר מחדדת את האפשרות לראות הרחק קדימה ולראות דברים שקורים במקומות שרחוקים  פיזית, מחזקת גם ניבוי וראיית עתידות. עוזרת לאדם לראות עמוק לתוך עצמו, וגם לראות אל תוך עולמו של האחר.

היבט רוחני: מסוגלת לעורר ולהוציא החוצה יכולות אינטואיטיביות שקיימות  בפוטנציאל ומחזקת באופן משמעותי את החיבור להשראה. נותנת חיזוק משמעותי לדמיון, אחד הכלים החזקים המשמשים ליצירת מציאות. נפלאה לליווי עבודה עם חלומות בכך שעוזרת להתבונן עמוק יותר לתוך החלום ולהבין את המסרים שמועברים דרכו. מצוינת לווים חלומות "צלולים" (חלום שנחווה באופן מודע, לעיתים גם מתוכנן, מעין דמיון מודרך שהחווה מעביר את עצמו בתוך החלום). הנחתה על העין השלישית במדיטציה עשויה לקחת את המתנסה למסע מעניין בו הוא עשוי לפגוש מראות מדהימים ובלתי-צפויים. ניתן לחזק בעזרתה יכולת טלפתית (יכולת לקריאת מחשבות).

שימוש מנטלי: מחזקת את הבטחון העצמי. מקלה על קבלה והכלה של שינויים בכל המישורים. מחזקת חשיבה מובנית, ולכן מתאימה ללומדים את המקצועות הריאליים: מתמטיקה, מדעים ושפות. מגבירה דמיון ויצירתיות. טובה באופן מיוחד לאנשי עסקים, בזכות העובדה שעוזרת לראות מצב ותהליך גם "כמה צעדים קדימה", מה שמאפשר לראות את התמונה הרחבה יותר ועל-ידי כך לקבל החלטה שקולה ונכונה. מומלצת לסטודנטים, עורכי-דין, שופטים, בוררים ומגשרים, וכמובן למטפלים לסוגיהם.

היבט רגשי: האפשרות לראות את הדברים באופן ברור, גם אם לעיתים זה לא פשוט, מביאה להרגעה של החשיבה והרגש.

שימוש פיזי: מרגיעה את העיניים הפיזיות. עוזרת להחלקת קמטים.