טקטייט Tektite

מראה ותכונות כלליות: הטקטייט היא זכוכית טבעית שלעיתים היא מטאורית באופן חלקי. מקור השם בשפה היוונית ופירושו: "להמיס". לרוב מופיעה בצבעים כהים: חום, שחור, אפור וירוק אך לעיתים גם בצבעים בהירים יותר כמו ירקרק או צהוב. לעיתים, כשמוחזקת מול אור ניתן לראות בה נצנוצים זהובים. הדעות והאמונות לגבי המוצא שלה חלוקות, יחד עם זאת נחשבת לאבן עתיקה מאד. ידוע שהיתה נפוצה במשך אלפי שנים במזרח הרחוק ושימשה בין היתר לטקסים שונים של קדושה, בעיקר כי נחשבה כקשורה לפריון, שפע ובריאות. הסברה העיקרית כיום היא, שהטקטייט היא שילוב של חומר שמקורו בכדור הארץ שהתערב עם חומר ממטאורים שנפלו מן החלל. ואכן, לרוב ניתן למצוא אותה במכתשים שנוצרו על-ידי נפילת מטאורים. השם טקטייט מתייחס למשפחה של אבנים, הכוללת גם את המולדבייט המפורסמת, שהיא סוג של טקטייט

מידע גימולוגי: המבנה פנימי אמורפי (חסר סדר קבוע של התגבשות). מבחינה כימית דומה לאובסידיאן. פעמים רבות מופיעה בצורת נודול (כדור שהתקשה, שלהבדיל מהג'אוד אינו חלול מבפנים אלא מלא בחומר). התרכובת הכימית הסופית משתנה בין סוגי הטקטייט השונים, מאחר ומדובר בחומר שמקורו בכדור הארץ שמתערבב עם חומרים חיצוניים שונים. על פי רוב מדובר בתרכובת כימית בסיסית זהה לזו של משפחת הקוורץ: SiO2 בתוספת של כימיקלים ומינרלים שעשויים לכלות מתכות כמו אלומיניום וניקל. הקשיות בינונית: 5.5. ניתן למצוא אותה באירופה (שמה של המולדבייט, למשל מקורו במולדביה, נסיכות באיזור צ'כוסלובקיה) וכן במזרח הרחוק וארצות-הברית. יש כינויים נוספים לאבני טקטייט: אבן-בקבוק (שמה של טקטייט ירוקה שדומה למולדבייט. לעיתים קוראים כך גם למולדבייט), זכוכית-דארווין, זכוכית-המדבר, פנינת האש, אובסידיאנייט.

היבט רוחני-אנרגטי: לרבים יש רתיעה טבעית ממנה, או תחושה שהיא חזקה מדי עבורם, כנראה כתוצאה מכך שהיא מורכבת בחלקה מחומר חיצוני. מומלץ למשתמש בה להיות קשוב לקול הפנימי שלו בהקשר זה. מרבים להשתמש בה לניבוי, מחברת את האדם בצורה חזקה לאינטואיציה שלו, מחזקת תהליכים של טלפתיה (העברת מחשבות בין שני אנשים). ומשמשת לתחומים שונים של תקשור, או עם יישויות שאינן במימד הפיזי. גם אנשים שמתקשרים עם יישויות חוץ-פלניטריות (חוצנים) יכולים להעזר בטקטייט (בעיקר משתמשים לצורך זה במולדבייט-טקטייט). אחיזתה מחזקת את השדה האלקטרו-מגנטי של המשתמש בה.

היבט מנטלי: מעודדת יצירת מאגר פנימי של מידע וחוויות שצבר האדם במהלך השיעורים וההתנסויות שעבר בחייו. מעודדת ברירת העיקר מן הטפל במה שנוגע לרשמים שיזכרו וישמרו. עוזרת למשתמש בה לשמר רק את אותם רשמים שישרתו אותו בצורה חיובית בתהליך ההתפתחות והמודעות שהוא עושה. מצוינת לאיזון היין-והיאנג (ההיבטים הגבריים והנשיים באדם).

היבט פיזי: עושה מן איזון מחודש (reset) אנרגטי למערכת ההורמונלית ומערכת זרימת הדם. ניתן להשתמש בה כשיש חום למרות שבמהותה לא נחשבת לאבן מקררת. האיזון המחודש שמחוללת יכול להביא בעקיפין לאיזון הטמפרטורה של הגוף. כשיש חום, טוב לשלבה עם אבנים מקררות כמו אגת תחרה-כחולה, ג'ם-סיליקה, קריסוקולה או קלציט.

קישור למחיצת המולדבייט